Putin náhle stahuje ruský kontingent ze Sýrie – proč asi?

Putin náhle stahuje ruský kontingent ze Sýrie – proč asi?

Naše skvělá média rozjímají, proč se Putin z čista jasna rozhodl přerušit letecké bombardování protiasadovských rebelů.

Spekuluje se o vyčerpání ruských finančních zdrojů, případně i technických prostředků, o vtipném propojení mírových ženevských rozhovorů s ukončením ruského bombardování, o dosažení optimální popularity mezi ruskými občany a potřebě věnovat se nyní vnitrostátním problémům …

Před několika dny jsem natrefila na komentář, který uznale konstatoval, že ruská technika, nasazená v Sýrii, překvapila Američany svými parametry, o kterých neměli tušení. Článek vyzněl tak, že zkrátka podcenili Rusáky a do jejich zbrojařských firem nenasadili odpovídající vyzvědače. Dnes ovšem Idnes nabízí komentář pana Votápka (http://zpravy.idnes.cz/komentar-putin-vytezil-v-syrii-maximum-bojoval-za-asada-ne-proti-teroristum-1w0-/zahranicni.aspx?c=A160316_090753_zahranicni_fka ), který naopak popisuje ruskou techniku jako zastaralou, která byla úspěšná především proto, že pozemní rebelské jednotky v Sýrii neměly k dispozici vybavení pro protileteckou obranu.

Dovolím si tedy zaspekulovat o zatím nevysloveném zdůvodnění, proč Putin zavelel, jak zavelel. Možná dostal avízo, že se chystá katastrofa, která umožní amíkům zrentgenovat ruské stroje a tomu se rozhodl zabránit.

Svět má holt zamotanou šišku a jen pár chytráků ví, jak je to doopravdy

 

Olga Pavlíková

(Ilustrační obrázek Foto:  Sputnik/ Dmitry Vinogradov)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*