Putin: „Kdokoli bude řídit umělou inteligenci, bude vládnout světu“

Putin: „Kdokoli bude řídit umělou inteligenci, bude vládnout světu“

Vladimír Putin hovořil se studenty o vědě před začátkem školního roku v Rusku. Putin řekl studentům, že „budoucnost náleží umělé inteligenci“, a kdo ji ovládne jako první, bude vládnout světu.                    

„Umělá inteligence je budoucnost nejen pro Rusko, ale pro celé lidstvo. Ta přichází s obrovskými příležitostmi, ale i s hrozbami, které lze těžko předvídat. Kdo se stane vůdcem v této oblasti, se stane vládcem světa,“ prohlásil ruský prezident Vladimír Putin.

Prezident však uvedl, že by nerad viděl, že by někdo toto pole „monopolizoval“.

„Pokud se staneme vůdci v této oblasti, budeme sdílet tento know-how s celým světem, stejně jako dnes sdílíme naše jaderné technologie,“ řekl Putin studentům z celého Ruska prostřednictvím satelitního spojení.

Během 45minutové otevřené lekce, Putin také diskutoval o vesmíru, medicíně a schopnostech lidského mozku a poukázal na význam kognitivní vědy.

„Pohyb očí může být použit pro ovládání různých systémů a také existují možnosti analyzovat lidské chování v extremních situacích, včetně vesmíru,“ řekl Putin a dodal, že věří, že tyto studie poskytnou lidstvu neomezené možnosti.

Otevřenou lekci navštívili studenti a učitelé z 16 000 škol, informoval ruský deník Rossiyskaya Gazeta. Celkové publikum přesáhlo jeden milión.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Vladimír Putin: Alexei Druzhinin / Sputnik)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: „Kdokoli bude řídit umělou inteligenci, bude vládnout světu“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*