Putin je frajer a džudo umí. Asi dobrý oddíl…

Putin je frajer a džudo umí. Asi dobrý oddíl…

Bez legrace, ruský prezident, Vladimír Vladimirovič Putin. si troufne to, co málokterý státník. Americký prezident Jimmy Carter spáchal v roce 1979 kolaps na běhu v Catoctin Mountains ve státě Maryland.

Moc slávy si s tím během nevysloužil. Nejprve, jako blázen, zrychlil do kopce a nechal tak za sebou daleko lepší běžce a pak to nasazené tempo nevydržel a museli ho ošetřit v sanitce. Prostě, spíše ostuda než dobrá propagace.

To Sylvio Berlusconi, to je jiná třída. Nejprve utřel předsedu Evropského Parlamentu Martina Schulze, to ale, myslím, Schulz ještě předsedou nebyl, s tím, že Schulz by mohl v nacistickém koncentračním táboru hrát úlohu kápa.

To je je, podle mě trochu nesmysl. Kápo je vždy vybírán z vězňů, což sice, samozřejmě Schulz jako Němec být mohl, ale daleko pravděpodobněji, kdyby v té době žil, by byl úplně obyčejným dozorcem. Kápem, ale skutečným kápem v KZ Sachsenhausen vyl Antonín Zápotocký.

Vladimír Putin absolvoval trénink juda v atletické škole během své pracovní návštěvy v Petrohradu Foto: Getty images
Vladimír Putin absolvoval trénink juda v atletické škole během své pracovní návštěvy v Petrohradu Foto: Getty images

A ještě jeden z velikánů, který se vyznamenal, Bill Clinton. Sice na jiném poli než prezident Carter, ale alespoň přitom nezkolaboval, to děje spíš ramlíkům – králičím samcům, že po “tom” ztratí na okamžik vědomí a spadnou z ramlice.

Tak jsem si, abych nespáchal zločin blogerského omylu, dal slovo ramlice do vyhledávače a ono mi na obrázcích vyjelo skoro samé kníže. A aniž bych to nějak plánoval, dostal jsem se tímto oslím můstkem do aféry, která dnes sice nepálí, ale strašně nás všechny sere.

A tou je druhé výročí neblahých událostí na Ukrajině, které se, podle mě, dají svými důsledky srovnat s komunistickým pučem 1948. Ne, že by ten osudný a ostudný Majdan probíhal pod komunistickými hesly. To spíš naopak a kníže, který tam osíral, nám udělal hned zpočátku roku pěknou ostudu.

Ale ta míra zbídačení země, tedy Ukrajiny, je podle mě velmi podobná tomu, co se zde dělo po roce 1948. A podobně, jako matka, která tajně dává peníze svému synovi, závislému na drogách, EU teď fedruje plyn na Ukrajinu.

A proč? Protože Ukrajina nemá na zaplacení Rusku a tak tam ten plyn dodává EU s tím, že své peníze uvidí, až naprší a uschne. Tedy, samozřejmě nikdy.

A tak to bude z jedné strany Řecko, z druhé Ukrajina a na té liché straně čekají na sociální dávky s nataženou dlaní přiběhlíci, aby se posilnili před dalším útokem na dívčí a ženské sukně. A obzvláště se těší na léto. To budou burky a hidžáby jen lítat.

A Putin? Prostě to je sportovec. To je vidět na první pohled. A sportovec nesmí nikdy zahodit špuntovku do ovsa, což jsem já bohužel udělal a o pouhé 4 roky starší než Putin, bych už neměl tu Putinovu pružnost.

To ještě tak karate, tam bych něco málo ještě zmohl. Takový ten výkřik – nikdy jsem to nepsal, kjááá, tak ten má zastrašit protivníka a pak také takový ten úder podobný boxerskému direktu,  kdyby se mě náhodou LM Karma zase snažil na Strahově vychovávat.

A co říci závěrem? Vladimíru Vladimiroviči to na těch záběrech Putin zápasil s ruskými judisty, k zemi složil i olympionika … sluší. Myslím, že v ostrém zápasu by asi olympionika nesložil, ale jako sparring partner by asi byl docela dobrý.

A nás může těšit, že zatímco v Západní Evropě se blbne na kvadrát nebo spíš na kubík, tak je zde jiný stát a jiný státník, který si mí zachovat chladnou hlavu a nepostupuje jako politicko korektní ideologicky idealistická vědkyně, milovnice bývalé NDR.

 

 

Jiří Hermánek

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*