Putin je frajer a džudo umí. Asi dobrý oddíl…

Putin je frajer a džudo umí. Asi dobrý oddíl…

Bez legrace, ruský prezident, Vladimír Vladimirovič Putin. si troufne to, co málokterý státník. Americký prezident Jimmy Carter spáchal v roce 1979 kolaps na běhu v Catoctin Mountains ve státě Maryland.

Moc slávy si s tím během nevysloužil. Nejprve, jako blázen, zrychlil do kopce a nechal tak za sebou daleko lepší běžce a pak to nasazené tempo nevydržel a museli ho ošetřit v sanitce. Prostě, spíše ostuda než dobrá propagace.

To Sylvio Berlusconi, to je jiná třída. Nejprve utřel předsedu Evropského Parlamentu Martina Schulze, to ale, myslím, Schulz ještě předsedou nebyl, s tím, že Schulz by mohl v nacistickém koncentračním táboru hrát úlohu kápa.

To je je, podle mě trochu nesmysl. Kápo je vždy vybírán z vězňů, což sice, samozřejmě Schulz jako Němec být mohl, ale daleko pravděpodobněji, kdyby v té době žil, by byl úplně obyčejným dozorcem. Kápem, ale skutečným kápem v KZ Sachsenhausen vyl Antonín Zápotocký.

Vladimír Putin absolvoval trénink juda v atletické škole během své pracovní návštěvy v Petrohradu Foto: Getty images
Vladimír Putin absolvoval trénink juda v atletické škole během své pracovní návštěvy v Petrohradu Foto: Getty images

A ještě jeden z velikánů, který se vyznamenal, Bill Clinton. Sice na jiném poli než prezident Carter, ale alespoň přitom nezkolaboval, to děje spíš ramlíkům – králičím samcům, že po „tom“ ztratí na okamžik vědomí a spadnou z ramlice.

Tak jsem si, abych nespáchal zločin blogerského omylu, dal slovo ramlice do vyhledávače a ono mi na obrázcích vyjelo skoro samé kníže. A aniž bych to nějak plánoval, dostal jsem se tímto oslím můstkem do aféry, která dnes sice nepálí, ale strašně nás všechny sere.

A tou je druhé výročí neblahých událostí na Ukrajině, které se, podle mě, dají svými důsledky srovnat s komunistickým pučem 1948. Ne, že by ten osudný a ostudný Majdan probíhal pod komunistickými hesly. To spíš naopak a kníže, který tam osíral, nám udělal hned zpočátku roku pěknou ostudu.

Ale ta míra zbídačení země, tedy Ukrajiny, je podle mě velmi podobná tomu, co se zde dělo po roce 1948. A podobně, jako matka, která tajně dává peníze svému synovi, závislému na drogách, EU teď fedruje plyn na Ukrajinu.

A proč? Protože Ukrajina nemá na zaplacení Rusku a tak tam ten plyn dodává EU s tím, že své peníze uvidí, až naprší a uschne. Tedy, samozřejmě nikdy.

A tak to bude z jedné strany Řecko, z druhé Ukrajina a na té liché straně čekají na sociální dávky s nataženou dlaní přiběhlíci, aby se posilnili před dalším útokem na dívčí a ženské sukně. A obzvláště se těší na léto. To budou burky a hidžáby jen lítat.

A Putin? Prostě to je sportovec. To je vidět na první pohled. A sportovec nesmí nikdy zahodit špuntovku do ovsa, což jsem já bohužel udělal a o pouhé 4 roky starší než Putin, bych už neměl tu Putinovu pružnost.

To ještě tak karate, tam bych něco málo ještě zmohl. Takový ten výkřik – nikdy jsem to nepsal, kjááá, tak ten má zastrašit protivníka a pak také takový ten úder podobný boxerskému direktu,  kdyby se mě náhodou LM Karma zase snažil na Strahově vychovávat.

A co říci závěrem? Vladimíru Vladimiroviči to na těch záběrech Putin zápasil s ruskými judisty, k zemi složil i olympionika … sluší. Myslím, že v ostrém zápasu by asi olympionika nesložil, ale jako sparring partner by asi byl docela dobrý.

A nás může těšit, že zatímco v Západní Evropě se blbne na kvadrát nebo spíš na kubík, tak je zde jiný stát a jiný státník, který si mí zachovat chladnou hlavu a nepostupuje jako politicko korektní ideologicky idealistická vědkyně, milovnice bývalé NDR.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*