Putin hodil Obamovi záchranné laso. Těžký frajer

Putin hodil Obamovi záchranné laso. Těžký frajer

Barack Obama strávil poslední dva roky nepřetržitými útoky na Rusko a jeho prezidenta. Tvrdil, že je izolovaný, že je diktátor, durdil se, když mu novináři v poslední době říkali, že Putin začíná vést. Včera mu Vladimír Vladimírovič hodil laso.

Už ani nevím s jakou hodností jsem odcházel kdysi do civilu, nějakým omylem jako kapitán či major v záloze. Protože se to opět dnes stává módou, tak mi to nedá, abych to jako humornou vložku uvedl. Uvádím to proto, že jistě můžeme dnes diskutovat, jaký by byl další vojenský vývoj v Sýrii, kdyby k možné dohodě o ukončení bojů v Sýrii nedošlo.

Představme si, že by dnes  v Kremlu  sídlil Leonid Brežněv, tak by Asad mohl štěstím zářit. Politbyro by rozhodně tak skvěle započaté boje v Sýrii nedovolilo zastavit. Už v této fázi je Rusko zjevně vojenským vítězem, zejména když si uvědomíme, že jeho nasazení toliko leteckých a raketových sil vlastně trvá pouhých 4,5 měsíců.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Ale možná se mýlím. On ten Brežněv také nebyl úplný kretén a věděl, že by USA totální porážku v Sýrii prostě nepřekouslo a důsledky pro vztahy USA a Rusko a vlastně celý svět by byly hrůzné.

A o to také dnes  jde.

Putin má podporu v zemi trvale minimálně 80 % (a mimochodem neovlivňují to prakticky vůbec ekonomické potíže v důsledku fatálního poklesu cen ropy).

Obama se potácí někde kolem 40 %, možná dokonce méně.

Putinovi věří, či se jej naopak obávají všichni lídři západního světa a věří mu samozřejmě miliardy lidí na světě. Je prostě symbolem protiamerického protestu, a to vždy bylo a je obrovskou motivací.

Obamovi, kromě našeho Sobotky a jeho poradců, nevěří už na světě nikdo. V USA už je dnes člověkem minulosti.

Nikdo neuměl tak skvěle mluvit  jako Barack Obama a snad nikdo nezanechal svou zemi tak psychicky rozvrácenou a nejednotnou jako on.

Jeho zahraniční politika je v troskách, ale poctivě nejen jeho.

Donald Trump opakovaně kritizoval Obamu, ale stejně tak oba prezidenty Bushe ze stejné politické stáje, jako je on, za to co způsobili ve světě. A k panice všech, republikánští voliči mu fandí. Nechtějí válku a nechtějí konflikt s Putinem.

Dohoda o ukončení bojů v Sýrii mezi Ruskem a USA je zlomem od roku 1989.

Opět je to tu silná a vyvážená dvojice, která by mohla určovat rozumné uspořádání světa bez válek a bez konfliktů.

A pokud se dokonce stane Trump prezidentem, tak svět může začít slavit, protože tandem Putin-Trump bude boží.

 

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Putin hodil Obamovi záchranné laso. Těžký frajer

  • · Edit

    Obávám se, že Trumpa budou chtít odstranit i násilím. viz, Kennedy

  • V tomto regionu vedli už řadu válek jak USA, tak Rusko (SSSR). Nikdy jedna strana nedovolila druhé úplně válku vyhrát a získat výhradní vliv. Když napadl SSSR Afganistán, podporovali z USA Taliban, Když se o totéž pokusili Američané, prodprovali z Ruska jejich odpůrce. Takže výhodnější bude vždy dohoda velmocí na vlivu v regionu. Obdobně by to dopadlo s Evropou, kdyby válčila proti Rusku. Rusko by nás hnalo do oceánu a Američané by se s Ruskem dohodli na rozdělení Evropy. Třeba symbolicky v Jaltě. Jen naši tupí politici a Erdogan si myslí, že mohou provokovat a že se za ně USA postaví.

  • Pokud veškerý/i náš/ mainstream nenávidí Trumpa, tak je jasné, že pro naši svobodu je ten pravý americký prezident. Nechce válku s Ruskem spíše naopak, ani nechce přijímat muslimské uprchlíky. Tak proč mu nefandit a ještě je zabavný!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*