Putin: EU podporuje migraci tím, že nabízí vysoké sociální benefity, proč by se tento příliv zastavil?

Putin: EU podporuje migraci tím, že nabízí vysoké sociální benefity, proč by se tento příliv zastavil?

Příliv migrantů, kteří přijíždějí do evropských zemí, se pravděpodobně nezastaví, dokud samotná EU neoznačí tento problém a nepřezkoumá svou politiku, která účinně „povzbuzuje“ imigraci, uvedl ruský prezident Vladimír Putin         Evropská unie by se měla zabývat přistěhovalectvím a neměla by očekávat, že se tento problém nějakým způsobem sám napraví, řekl Putin po rozhovorech s maďarským premiérem Viktorem Orbánem v Moskvě.

„Pokud někdo povzbuzuje migraci velkými sociálními dávkami a dalšími bonusy, proč by se měl tento příliv zastavit? Prohlásil ruský prezident. „Přesto je na naších kolezích v Evropě, aby rozhodli, co je lepší pro Evropu a Evropany.“

Příliv migrantů valící se na Evropu zůstává stabilní, přestože se země původu migrantů časem mění. „Nejprve to byli lidé ze Sýrie, Iráku a z jiných zemí Středního východu. Nyní je to subsaharská Afrika,“ uvedl Putin.

Rusko také čelí výzvám v oblasti migrace, avšak podle Putina se tato situace zcela liší od těch, které ovlivňují Evropu. Rusko nemá společné hranice se zeměmi, ze kterých proudí uprchlíci, a většina těch, kteří do země vstupují, pochází z postsovětských států. Mnoho z těchto lidí mluví rusky a snadněji se integruje do ruské společnosti, dodal ruský prezident.

„(v Rusku) existuje také spousta problémů. Včetně trhu práce,“ uvedl Putin.

„Evropa na druhou stranu čelí přílivu lidí z úplně jiné kultury, což činí z jejich adaptace velmi složitý proces. Takové problémy musí být řešeny v samotné Evropské unii,“ dodal
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*