Putin: Americké snahy izolovat Rusko nakonec selhaly

Putin: Americké snahy izolovat Rusko nakonec selhaly

„Myslím, že to sami vidíte, že tyto snahy selhaly a že nikdy nemohou být úspěšné,“ řekl Putin v dlouhém rozhovoru s reportérem Fox News Chrisem Wallaceem, v němž komentoval setkání s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem.    

Podle ruského vůdce má jeho země zájem na rozvoji bezpečnosti, strategické stabilitě ekonomických vztahů se Spojenými státy navzdory četným nedorozuměním obou mocností.

Jedna z těchto neshod v armádním sektoru se týká rostoucí přítomnosti Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) ve východní Evropě, což v případě, že by to vedlo k rozšíření bloku v regionu, s možným začleněním zemí jako Ukrajina a Gruzie, bude pro Moskvu považováno za velmi negativní.„Přesunování této infrastruktury NATO blíže k našim hranicím by bylo hrozbou a reakce by byla nesmírně negativní,“ uvedl Putin, který na druhé straně poukázal na to, že současný rozvoj silnějších zbraní Ruska je pouze reakcí na stažení USA ze smlouvy ABM.

Navzdory nedávnému napětí mezi Kremlem a Bílým domem, Putin odhalil, že jedním z problémů, které se předtím řešily, byla otázka ruské připravenosti rozšířit novou dohodu o strategickém snižování zbraní (START) se Spojenými státy.

„V roce 2021 nová smlouva START vyprší, takže, co budeme dělat dál?“ Ptal se Putin. „Ujistil jsem prezidenta Trumpa, že Rusko je připraveno prodloužit tuto smlouvu, ale musíme se nejprve dohodnout na specifikách, protože máme otázky pro naše americké partnery.“

Také v oblasti bezpečnosti, prezident Ruska v rozhovoru také komentoval jedno z nejvýznamnějších témat nedávné doby, denuklearizaci Severní Koreje, což je záležitost přímo spojená se Spojenými státy.

„Opět zdůrazním, že myslím, že prezident Trump hodně přispěl, vynaložil mnoho úsilí na vyřešení této otázky, ale abychom dosáhli úplné denuklearizaci poloostrova, budou potřebné mezinárodní záruky a Rusko je připraveno přispět podle potřeby,“ uvedl.

Pokud jde o rusko-americkou politiku, Putin znovu odmítl možnost, že by ruská vláda zasahovala do vnitřních záležitostí USA, jako jsou například prezidentské volby v roce 2016, jenž byly podle amerických představitelů cílem kybernetických útoků nařízených Kremlem.

„Opravdu věříte, že někdo, kdo jedná na ruském území, mohl ovlivnit Spojené státy a volbu miliónů Američanů?“ Zeptal se. „To je naprosto absurdní.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: Americké snahy izolovat Rusko nakonec selhaly

  • Snahy selhaly jenom diky Trumpovi. A to je zalostne malo. Jeho nepratele maji prece skrze NWO uz skoro vsechny v hrsti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*