Psychiatrie: sečteno a podtrženo, žalostné výsledky

Psychiatrie: sečteno a podtrženo, žalostné výsledky

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké asi jsou výsledky psychiatrické léčby? Možná si říkáte, že léčbu duševních problémů – tedy něčeho nehmatatelného – bude těžké statisticky podchytit.

Prvotní příčinou celé této záhady je nejspíš to, že duševní problém není nemoc a tudíž léčit jej, vlastně ani možné není. Přesto bývají ale psychiatričtí pacienti přesvědčováni o tom, že jejich duševní problémy pocházejí například z chemické nerovnováhy v mozku a proto je možné jim předepisovat psychiatrické preparáty – psychofarmaka. Ta ovlivňují vnímání a chování konzumentů a to už měřitelné je.

Takže sečteno a podtrženo… posuďte sami. Uvedené statistické údaje pocházejí z USA, které mají cca 30x vetší počet obyvatel než ČR. Navíc vliv psychiatrie na americkou společnost je podstatně vyšší, než na společnost naší a struktura společnosti v USA je jiná než ta naše. A tak bychom čísla jen tak suše neměli vydělit 30. Stejně tak bychom ale u nás neměli dopustit, aby se opakovaly stejné chyby a my se dopracovali se k něčemu podobnému.

psychiatrie

 

 

zdroj: Youtube.com

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*