První místopředseda Evropské komise: „Islám je naše budoucnost“

První místopředseda Evropské komise: „Islám je naše budoucnost“

Není pochyb o tom, jak Evropská unie vidí budoucnost Evropy. První místopředseda Evropské komise Frans Timmermans prohlásil při setkání s deseti imámy, že „islám je náš příběh, islám je součástí naší přítomnosti a islám bude součástí naší budoucnosti.“

V době kdy panuje čím dál více obav před islamizací společnosti, mlčení EU je ohlušující. Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans se setkal s deseti předními imámy ze šesti členských států EU (Německa, Francie, Holandska, Itálie, Belgie a Bulharska).

Timmermans řekl v tiskové zprávě, že: islám je v Evropě, aby tady zůstal.„Způsob, jak pomáháme našim obyvatelům, bez ohledu na jejich původ, přijímáním rozmanitostí, která je realitou v evropských společnostech, se určí, jak bude vypadat naše společná budoucnost,“ řekl Frans Timmermans, který je dobře znám díky svým vytáčkám o islámu. Tato rozmanitost nebyla nikdy v naší společnosti realitou a měli bychom s touto nucenou rozmanitostí zacházet jako s tím, co je, cizí, odlišná koncepce.

Cílem setkání bylo podle Franse Timmermanse vytvořit otevřenější a hlubší dialog s muslimskými komunitami v různých oblastech, jako je vzdělání imámů, diskriminace muslimů, náboženská svoboda, hrozba extremismu a „islámský extremismus“, včetně výzev a příležitostí, které migrace nabízí. Ani slovo o tom, jak negativně migrace z třetího světa a jeho kultury ovlivnila evropskou společnost.

„Islám je náš příběh, islám je součástí naší přítomnosti a islám bude součástí naší budoucnosti,“ prohlásil Frans Timmermans. Víme, na které straně stojí.

 

(Defendevropa/ svobodnenoviny.eu Frans Timmermans Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “První místopředseda Evropské komise: „Islám je naše budoucnost“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*