První let nového ruského neviditelného útočného dronu (Video)

První let nového ruského neviditelného útočného dronu (Video)

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z prvního letu dronu Suchoj S-70 Okhotnik, bezpilotního stroje, který vzlétl z testovacího letiště a provedl 20minutový let ve výšce 600 metrů, než přistál zpět na zemi.

Testování bezpilotního letounu poprvé začalo v Novosibirské letecké základně na začátku tohoto roku.Okhotnik, vytvořený inženýry ze Suchojského návrhářského odboru, výrobci ruské stíhačky páté generace Su-57, je vyroben z pokročilých kompozitních materiálů a povlaků, které „ho činí prakticky neviditelným pro radar,“ a je vybaven zařízením pro optoelektroniku, rozhlasové a jiné typy průzkumu.

Podle deníku Rossiyskaya Gazeta může být dron rovněž vybaven pro útočné mise a je navržen pro spárování se stíhačkou Su-57 pro společné mise.

Okhotnik má rozpětí křídel 19 metrů, což je větší než u některých stíhaček, a uvádí se, že používá motor AL-31, který se nachází na palubách stíhaček Su-27.

Dron, představený na ruském vojenském veletrhu v červnu, má prý dosah až 3 500 km a schopnost letět až 920 km za hodinu až do výšky 10 500 metrů.

Okhotnik je prvním ruským těžkým dronem. Rusko v roce 2013 zahájilo první úsilí o vývoj dronů pro vojenské účely.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*