První koaliční dohoda pro krajské volby uzavřena: ve Středočeském kraji Svobodní společně se Soukromníky

První koaliční dohoda pro krajské volby uzavřena: ve Středočeském kraji Svobodní společně se Soukromníky

Předvolební koaliční smlouvu pro krajské volby dnes podepsali zástupci Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky ve Středočeském kraji. Na jejím základě bude sestavena kandidátní listina, domluven společný program a organizace předvolební kampaně.

Cílem spolupráce je podle předsedy středočeských Svobodných Jana Matyáska mj. i snaha zamezit vstupu nových nečitelných hnutí do vedení kraje. „Na celostátní úrovni jsme svědky toho, jak zhoubná je politika bez obsahu i formy, kterou praktikuje hnutí ANO. Tato politika chce bořit všechny hodnoty, na kterých stojí demokracie. A především chce osekat poslední zbytky osobní svobody nás všech, chce návrat k absolutní kontrole společnosti v novém, líbivém hávu. Nepřejeme si, aby tato politika ovládla další úroveň vládnutí v naší zemi, proto je třeba spojit síly,“ vysvětluje Jan Matyásko.

strana svobodnych obcanu

„Středočeský kraj je, bohužel, už dvě volební období v rukou levicové vlády socialistů a komunistů, což se negativně odrazilo nejen v jeho hospodaření. Kraj má miliardové dluhy, jedny z nejhorších komunikací, nečitelný a nespravedlivý systém rozdělování dotací. Stal se neblahým symbolem socialistického vládnutí, který dodnes čpí duchem Davida Ratha a jeho dědiců. Chceme proto radikální změnu a návrat pravice do krajského vedení,“ uvedl při podpisu smlouvy předseda středočeských Soukromníků Miroslav Naimann.

Po podpisu smlouvy budou následovat další související kroky – v prvé řadě se obě strany domluví, kdo bude společným kandidátem na hejtmana, a to nejpozději do 10. února. Kandidátní listina pak bude sestavena formou tzv. zipu, tedy měli by se v pořadí střídat po jednom zástupci obou stran. Současně s tím pak bude zahájena příprava společného krajského předvolebního programu.

Tato konkrétní koaliční smlouva navazuje na rámcovou dohodu o spolupráci na národní úrovni, kterou obě pravicové strany uzavřely minulý týden. O koalicích už se intenzivně jedná i v dalších krajích, například v Pardubickém a ve Zlíně.

 

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných

Loading...

Podobné články

Komentář “První koaliční dohoda pro krajské volby uzavřena: ve Středočeském kraji Svobodní společně se Soukromníky

  • Pokud vyhrají někde volby lidi se zdravým rozumem, kteří si nenechají diktovat z Bruselu, zahájí EU urychleně procesy k omezení svobod. Nyní je v takové pozici Polsko. Myslím, že postupně, jak budou probíhat volby v jednotlivých státech, vyhrají eurorealisté, tedy strany a hnutí, které si nechtějí nechat diktovat jak za Habsburků. EU je v rozkladu a doufám, že to smete i naše Eurohujery.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*