První čeští teroristé

První čeští teroristé

Už je to tady a naplňuje se to, na co jsem upozorňoval. Policie obvinila z terorismu první tři lidi s českým občanstvím – jedním z nich je bývalý pražský islámský duchovní tzv. imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve zajímaly tajné služby. Dalšími jsou jeho sedmadvacetiletý bratr Omar Shehadeh a švagrová čtyřiadvacetiletá Fátima.

Omar Shehadeh, žijící dříve v Mratíně ve středních Čechách, odcestoval v říjnu 2016 do Sýrie do válečné oblasti, kde ve městě Idlib dobrovolně vstoupil do teroristické organizace Džabhat Fatah aš-Šám, v překladu Fronta dobytí Sýrie, což je nástupnická organizace teroristické An-Nusrá, původní sesterské organizace al-Káidy. Formou výcviku úspěšně absolvoval několikatýdenní kurzy, ve kterých se naučil zacházet se zbraněmi, bombami i taktiku boje s tím, že byl následně vybrán, aby připravoval a cvičil ‚bratry‘ k boji a páchání teroristických útoků.

Fátima, dříve Kristýna, která se provdala za Omara podle islámského práva šaría, aniž jej viděla. Sama se označuje za mudžahedína v džihádu, v němž Omarovi zajišťuje aktivně zázemí bojovníka vařením, praním a společně cvičí se zbraní.

Bývalý pražský imám Sámer Shehadeh odjezd bratra do Sýrie do bojů schvaloval a Fátimě pomohl do Sýrie vycestovat. O Sámera Shehadeha se zajímaly tajné služby už v minulosti, když poslal muslimům přes aplikaci WhatsApp vzkaz, aby se neúčastnili bohoslužby proti terorismu spolu s křesťany. „Kdo věří v Alláha a v soudný den, ať se této akce neúčastní. Alláh mi budiž svědkem, že jsem před tím varoval,“ napsal tehdy doslova Shehadeh.

Příznačné je, že předseda Ústředních muslimských obcí v České republice Muneeb Alrawi obviněného imáma Sámera Shehadeha znal, ale od všech tří se distancoval až nyní po obvinění.

Naše hnutí SPD je jedinou stranou v Parlamentu, která prosazuje zákaz propagace islámské ideologie v ČR a zákaz udělování povolení k pobytu v ČR všem muslimům. Považujeme islám za bezpečnostní riziko pro naší republiku. A prosím Vás nadále o podporu SPD. Jak vidíte, současný nefunkční benevolentní systém nepřináší systémové řešení problému.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*