První britský pár transgenderů umožní svému pětiletému dítěti změnit pohlaví

První britský pár transgenderů umožní svému pětiletému dítěti změnit pohlaví

První britský transgenderový pár vyvolal kontroverzi odhalením, že umožní jejich pětiletému dítěti zahájit také změnu pohlaví.Jody (21) a Greg Rogersovi (27), z Glasgow ve Skotsku, zveřejnili oznámení, že jejich syn Jayden se chce změnit na dívku.

Manželé tvrdí, že po tomto oznámení čelí nadávkám a že byli také nahlášeni na sociální službu.

Pár popřel tvrzení, že změnu pohlaví nějak podporoval a Greg Rogers řekl portálu Daily Record: „Lidé nám říkali, že využíváme Jayden k pozornosti a že chce být dívkou proto, že jsme změnili svá pohlaví. Je to směšné. Jayden neví nic o mé minulosti. Prostě mě zná jako svého otce.“

Podle páru je Jayden neoblomný, že je dívkou a miluje se oblékat jako princezna Anna z filmu Frozen.

„Oni tvrdí, že je kruté, že jsme ji nechali nosit šaty, ale není krutější neudělat nic, když máte dítě, které je tak neústupné, že je dívka, že si trhá vlasy a bije hlavou o zeď?“ Tvrdí Rogersovi.

Začátkem tohoto roku bylo odhaleno, že pět lidí pracujících na jediné britské transgenderové klinice NHS skončilo poté, co děti ve věku tří let prošly zbytečnou léčbou změny pohlaví.

Doporučení na kliniku v posledních letech vzrostly. V roce 2010 to bylo 94 případů, ale loni to bylo už 2 519 případů. Nejmladšímu pacientovi byly pouhé tři roky,“ informoval deník Daily Mail.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*