Průzkum: Západní i východní Němci chtějí sblížení s Ruskem

Průzkum: Západní i východní Němci chtějí sblížení s Ruskem

Podle německého deníku Der Tagesspiegel, nový průzkum odhalil, že většina Němců chce, aby se vztahy s Ruskem normalizovaly.Nedávný průzkum naznačil, že podle údajů shromážděných deníkem Tagesspiegel si asi 72 procent Němců na východě země a 54 procent Němců na západě přeje nové sblížení s Moskvou.

Kromě toho Dietmar Woidke, šéf německého Braniborska, uvedl, že soudě podle počtu lidí, kteří k němu přišli a přemýšleli o tom, jak zlepšit vztahy s Ruskem, by se zjevná většina Němců pravděpodobně rozhodla zrušit sankce EU vůči Rusku, pokud by se takové hlasování uskutečnilo.

Ministr Saska Michael Kretschmer prohlásil, že zrušení sankcí proti Rusku je pocit, který sdílejí východní i západní Němci.

Vedoucí hospodářského výboru německého parlamentu Klaus Ernst začátkem tohoto měsíce také vyzval EU, aby přehodnotila užitečnost sankcí proti Moskvě a uvedl, že sankce během posledních pěti let nezměnily ruskou politiku a dokonce způsobily škodu německým podnikům v Rusku.

Od doby, kdy se Rusko v roce 2014 znovu sjednotilo s Krymským poloostrovem, a kvůli jeho údajného zapojení do konfliktu na východní Ukrajině, vyvíjely západní národy jak ekonomický, tak politický tlak, aby prosadily svou vůli nad Moskvou.

Evropská unie společně se Spojenými státy, Kanadou a Austrálií uvalila na ruský bankovní sektor, energetiku a obranu několik kol sankcí.

Moskva poté přijala odvetná opatření.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Průzkum: Západní i východní Němci chtějí sblížení s Ruskem

  • Normalizaci vztahů s Ruskem nedovolí USA. Silná Evropa znamená slabé USA a to si dovolit nemohou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*