Průzkum: Více než polovina Francouzů si myslí, že se civilizace zhroutí

Průzkum: Více než polovina Francouzů si myslí, že se civilizace zhroutí

Nedávný průzkum provedený společností Ifop odhalil, že více než polovina Francouzů věří, že civilizace, jak ji známe, se v nadcházejících desetiletích zhroutí, což dokazuje, že Francouzi jsou skutečně pesimističtí lidé.Průzkum provedený společností Ifop pro Nadaci Jean Jaurèse zjistil, že 65 procent Francouzů souhlasí s tvrzením, že „civilizace, jak ji známe dnes, se v nadcházejících letech se zhroutí“, píše deník L’Aisne Nouvelle.

Více než třetina dotázaných ve Francii se domnívá, že k takovému kolapsu dojde během příštích 20 let.

Myšlenku, že důsledky změny klimatu a nadměrná spotřeba povedou k úpadku společnosti, sdílí 27 procent Francouzů, kteří si myslí, že je kolaps nevyhnutelný.

Zatímco 15 procent těch, kteří věří, že dojde ke kolapsu, uvedlo, že „nekontrolované masové přistěhovalectví“ pravděpodobně bude katalyzátorem, který povede k pádu společnosti, 14 procent respondentů uvedlo, že kolaps způsobí „občanská válka nebo stále silnější napětí ve společnosti.“

32 procent dotázaných byli umírnění pesimisté, kteří se domnívají, že ke kolapsu nedojde náhle, ale tato společnost se bude po mnoho let postupně zhoršovat.

Francouzský ministr životního prostředí Yves Cochet věří, že v letech 2030 až 2040 dojde k „globálnímu systémovému kolapsu“. „V roce 2035 už nebude žádná OSN, už nebude žádná Evropská unie, nebude existovat žádná Francouzská republika […] život v Paříži bude obtížný, ne-li nemožný, “ tvrdí Cochet.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Průzkum: Více než polovina Francouzů si myslí, že se civilizace zhroutí

  • Když jsem v 70. letech chodil do školy, tvrdili nám, že světové zásoby ropy vystačí maximálně na 25 let. Také jsem jako kluk tomu věřil. Také nám říkali, že příští generace bude žít v komunismu a že se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak a …. Není třeba všemu hned věřit. Příroda je silnější než hloupost lidí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*