Průzkum: Více než 60% Švédů tvrdí, že USA ohrožují světový mír a bezpečnost

Průzkum: Více než 60% Švédů tvrdí, že USA ohrožují světový mír a bezpečnost

Počet Švédů, kteří věří, že Spojené státy jsou jednou z největších hrozeb pro světový mír a bezpečnost, vyskočil na 60 procent, ukázal každoroční průzkum s tím, že úředníci zaznamenali 6procentní nárůst od loňského roku.         

Největší změny ve vnímání Švédů světové civilní připravenosti, bezpečnostní politiky a obrany, nastaly v jejich postoji vůči Spojeným státům, odhalil nedávný nepředvídatelný průzkum Agentury pro švédské služby (MSB).

Průzkum MSB byl prováděn od 9-14. prosince, po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

„To je významná změna,“ uvedla generální ředitelka MSB Helena Lindberg, když hovořila o skoku z 54 procent v roce 2015 na 60 procent v roce 2016, podle švédského deníku Sydsvenska.

Švédové obecně (73 procent) vyjadřují nespokojenost a obavy nad současnou situací ve světě, jakož i obavy před budoucností. Nicméně, devět z deseti Švédů potvrzuje, že je Švédsko stále „dobrou zemí pro život“.

Ve stejné době, 58 procent lidí věří, že Švédsko bude svědkem teroristického útoku v příštích pěti letech, což je mírný pokles o 1 procento oproti roku 2015.

Přesto všechno, podíl těch, kteří věří, že Švédsko bude v následujících pěti letech lepší zemí k životu se zvýšil od roku 2015 o 13 procent na 18 procent, zatímco podíl těch, kteří si myslí, že životní podmínky budou horší, se snížil z 54 procent na 42 procent.

Politická hrozba z jiné země se zdá být pravděpodobnější pro 47 procent Švédů, zatímco propaganda nebo falešné informace šířené cizími státy vypadá pravděpodobně pro 44 procent.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Průzkum: Více než 60% Švédů tvrdí, že USA ohrožují světový mír a bezpečnost

  • Mají pravdu Švédové. USA jsou v současné době největším válečným štváčem. Jejich ekonomika je v kopru a tak sází na zbrojařský průmysl. Jo válčení na cizích územchí na tom se dá přeci vyd\at. A Barack H o s s e i n Obama dostal v roce 2009 Nobelovu cenu za mír a to při tom za svého panování vedl 8 válek. To je tedy OPRAVDU NELOGICKÉ A NEPOCHOPITELNÉ.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*