Průzkum: 59% Němců nesouhlasí s americkým útokem na syrskou leteckou základnu

Průzkum: 59% Němců nesouhlasí s americkým útokem na syrskou leteckou základnu

Téměř 60 procent lidí v Německu tvrdí, že americký útok na syrskou leteckou základnu byl špatný, podle průzkumu zadaného deníkem Bild.            

Průzkum, který si deník objednal, provedla společnost Emnid-TNS a zaměřil se na odpovědi respondentů na rozhodnutí Washingtonu zahájit raketový útok na syrské letiště

Průzkum ukázal, že 26 procent respondentů útok schvalovalo, zatímco 59 procent s útokem na syrskou základnu nesouhlasilo.

Většina respondentů, 80 procent, si také myslí, že by na syrském území nemělo dojít k žádným dalším úderům. Pouze devět procent respondentů by uvítalo další americké útoky na tuto válkou postiženou zemi.

Spojené státy uvedly, že bombardování bylo v reakci na podezření z chemického útoku v provincii Idlib, ze kterého Washington viní Bašára Asada a jeho vládu.

Celkem 59 raket Tomahawk bylo odpáleno z amerických válečních lodí na leteckou základnu Shayrat, odkud dle tvrzení Washingtonu vyletěla letadla s chemickými zbraněmi.

Průzkum také ukázal, že 40 procent Němců se obávají, že americký úder může vyvolat vojenský konflikt mezi Ruskem a USA, zatímco 53% nevěří, že by to mohl být možný výsledek.

Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel mezitím vyjádřil znepokojení nad eskalací napětí mezi Moskvou a Washingtonem, informoval deník Bild s odvoláním na ministra.

Gabriel také vyzval, aby mezinárodní odborníci pomohli vést vyšetřování o údajném napadení chemickými zbraněmi.

„Je důležité, aby OSN a experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) získali okamžitý přístup do postižené oblasti a mohli provést své vyšetřování bez jakýchkoli překážek,“ řekl ministr deníku Bild v rozhovoru.

Rusko také obhajovalo vyslání odborníků za účelem vyšetřování a uvedlo, že je to jediný způsob, jak získat a předložit celému mezinárodnímu společenství objektivní důkazy o údajné přítomnosti jedovatých látek.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*