Průzkum: 32% konzervativců opouští kvůli cenzuře Facebook

Průzkum: 32% konzervativců opouští kvůli cenzuře Facebook

Facebook riskuje, že ztratí více než třetinu svých konzervativních uživatelů, kvůli obavám, že sociální síť cenzuruje jejich obsah.

Podle průzkumu provedeného Střediskem pro výzkum médií, 32% konzervativců, kteří používají Facebook, opustili nebo uvažují o opuštění platformy v důsledku politické cenzury.Navíc, 66% konzervativních uživatelů souhlasí s tím, že Facebooku nevěří, že s uživateli zachází stejně a spravedlivě bez ohledu na politické přesvědčení.

Dalších 35% respondentů uvedlo, že věří, že významné technologické společnosti jako Facebook, Google a Twitter záměrně cenzurují konzervativní obsah.

„Otázka, kterou si musí Facebook a ostatní společnosti sociálních sítí sami sobě položit, je tato: „Chcete být vnímáni jako otevřená platforma pro všechny politické přesvědčení, nebo byste byli raději považováni za levicovou skupinu veřejného zájmu, která cenzuruje svobodu projevu po celém světě?“ Uvedl v prohlášení prezident MRC Brent Bozell.

„To druhé bude neuvěřitelně nákladné. Cenzura na sociálních sítích již není hypotetická, je to realita. Také je to důkaz, že tato cenzura poukazuje na masivní konzervativní Exodus.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*