Proti-uprchlická demonstrace v nizozemském městě propukla v násilí (Videa)

Proti-uprchlická demonstrace v nizozemském městě propukla v násilí (Videa)

Masová proti-migrační demonstrace v Nizozemsku propukla v násilí, poté, co se pořádková policie pokusila rozehnat pochod demonstrující proti otevření uprchlického centra ve městě Heesch.

Protestující stříleli petardy a házeli světlice na pořádkovou policii, které se pokusila rozehnat demonstrující dav, který pochodoval na místí radnici. Demonstranti vyšli do ulic v době, kdy se konalo setkání mezi úředníky, kteří diskutovali o plánech přijmout asi 500 uprchlíků během příštích 10 let.

Aktivisté krajní pravice se pokusili zaútočit na sídlo místní vlády a tím donutit místí úředníky, aby opustili z plánované debaty a evakuovali prostory. Město „dalo policii zvláštní pravomoci,“ poté, „co se demonstrace dostala mimo kontrolu,“ uvedl místní starosta Marieke Moorman, na internetových stránkách města.

Úřady zatím neoznámily počet zadržených, případně zraněných při střetech.

Demonstrace začala mírumilovně kolem 6:00 GMT. Protestující nesli transparenty s nápisy jako „zastavte azylové nesmysly!“.

Proti-uprchlická demonstrace v nizozemském městě propukla v násilí Foto: Robert Vos / ANP
Proti-uprchlická demonstrace v nizozemském městě propukla v násilí Foto: Robert Vos / ANP

Střety vypukly po několika hodinách poté, co notoricky známý krajně pravicový politik Geert Wilders požadoval, aby muslimští migranti byli uzavřeni v azylových střediscích, a odůvodnil tento krok jako opatření ochrany holandských žen po silvestrovských útocích v německém Kolíně nad Rýnem. Proti-migrační aktivisté vzali poselství šéfa strany Svobodných (PVV) vážně, a rychle uspořádali akci prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Demonstranti trvají na tom, že 500 žadatelů o azyl je nepřiměřeně vysoký počet pro město s populací 12.500 lidí, a nutí úřady, aby zrušily své plány na přesídlení uprchlíků.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*