Proti Putinovi nemá Trump šanci…

Proti Putinovi nemá Trump šanci…

Člověk si nevybere. Prezidentské volby v USA byly toho typu, že na jedné straně stála žena, která ve jménu slov o lidských právech, svobodě a euroatlantických hodnotách byla schopna těch největších zvěrstev, ať již při podpoře války v Iráku, která uvedla v život islámský stá, či likvidaci úspěšně se rozvíjející a sekulárně autoritativní Libyie, spojené následně s milióny mrtvých, umučených a ještě více běženců a na druhé straně člověk, který sliboval, že chce islámský stát zničit a v tomto zájmu je mimo jiné ochoten se spojit i s Ruskem…

Ty dny po údajném plynovém útoku Asadových vojsk v Idlíbu byly nesmírně turbulentní a byli extrémní směsicí zklamání Trumpových podporovatelů, nadšení stoupenců humanitárních válek, jásavých vítězných pokřiků válečných jestřábů, kteří už viděli Rusko na kolenou a Asada do týdne svrženého…

Nádherně je vidět tento vývoj na redaktoru Hospodářských novin Teodoru Marjanovičovi, který vydával vítězný ryk, že teď už se Trump postaví do čela sunitských mocností a tu bestii Asada odstraní.

Směšná provolání typu, že Rusko si bude muset vybrat, a to buď USA a Západ a nebo Bašár Asad a izolace, spojená s Trumpovými slovy, že je Asad zvíře a že vlastně i Putinovo Rusko se podílelo na chemickém útoku, vytvářely atmosféru, že podle Terezy Spencerové se slovo třetí světová válka stala na googlu nejvyhledávanějším pojmem.

A pak se najednou ukázalo, že si Rusko ani z Trumpa, ani z G7 nic tak moc nedělá, stěkající pudlík Johnson, který celému světu sliboval, že sankce proti Rusku budou tvrdé a plácal nesmysly, že Rusko by dalo nevím co za to, aby bylo vzato zpět mezi onu „elitu“ a že přesně tohle řekne Tillerson byl na schůzce ministrů zahraničních věcí G7 odkopnut jako cosi nevkusného.

A protože Trumpovi a jeho administrativě, kde každý říká dokonce v témže okamžiku něco  zcela jiného se porážka Putina a odstranění Asada nepodařila, překrýval Trump a spol. toto fiasko tak trochu spíše jen demonstrativní útokem matky bomb v Afghánistánu a vysláním flotily směr možný preventivní útok proti jinak zcela šílenému Kimovi.

Dostával jsem na facebooku kapky, jak jsem se v Trumpovi zmýlil. No zmýlil – nezmýlil…Brát vážně jej jistě už nebudu, a to ani v okamžiku, kdy opět Trump velechválil Tillersona a prohlásil na twitteru, že věří, že vztahy s Ruskem budou jednou výborné a v podobném duchu filozofoval při setkání s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem na společné tiskové konferenci, že by si přál, aby byly dobré vztahy mezi NATO, USA a Ruskem.

Dnes takové výroky už moc neznamenají, i když jsou opět mírotvorné. Dnes  je jasné, že na Trumpovi chaotické úlety platí ocelový klid a  Trump  na rozdíl od Putina, který  se může plně opřít o semknutou ruskou společnost se svými 85% podpory, o čemž se Trumpovi s jeho 40% podporou, 53% nesouhlasem a odporem značné části kongresmanů jak opozičních tak i vlastních, nemluvě o odporu přežívající a neodstraněné části obamovské administrativy  může jen zdát.

Svět není na tom dobře, ale je na tom neskutečně lépe, než za časů slábnoucího Gorbačova a opilce Jelcina… Ti se ve vztahu k Západu často chovali jako onuce…

Proti Putinovi nemá Trump šanci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Proti Putinovi nemá Trump šanci…

  • USA delaji v mediich i v politice z Ruska jakehosi podradneho chudaka, ktereho nechteji brat vazne. Je to cilena provokace, ve ktere pomahaji GB, Nemecko i Francie. Naopak, chvastaji se, jak ho dokopou ultimaty kam chteji. Jsou ovsem sami v zajeti prolhane a nerealisticke lzive US-propagandy, ktera se ridi zboznymi pranimi. Realitu nechteji si uvedomit a priznat.
    Dnes je diky nepratelskym a lzivym osocovanim Ruska zapadem vztah zapadu a Ruska zcela dole. Pohrdanim a urazenim Ruska dociliiy USA a jejich noshledi v EU pravy opak. Vy mafiani a fasisti, poskoci Rotschildu a Rockefelleru! Rusko je silne, sebevedome, vyhralo v Syrii, konsoliduje svuj vliv u Iranu a Turecka, je partnerem Ciny v eurasijskych projektech a v BRICS. Zacina mit vliv i v Lybii. Sankce mu umoznily rozvoj vlastniho zemedelstvi i prumyslu a usetrit devizy. Je nejvetsim vyvozcem obilovin. Zaplatilo posledni dluhy z ery CCCP. Drzi v sachu EU i NATO, aby nemohly prevzit fasistickou Ukrajinu a jeji loutkovou nezvolenou neonacistickou vladu do techto organizaci konfliktem v Donbasu. Vzalo si Krym zpatky, aby tam nebyla US zakladna NATO, ktera by narusila bezpecnost Ruska.
    Putin je statnik, nepodlehajici provokacim USA a jeho vazalu EU a NATO na Ukrajine, pri zabijeni politiku a diplomatu vsude na svete. Ani atentaty, ktere v Rusku organizuji tajne sluzby zapadu, ani demonstrace proti necemu jako vile Medvedeva nemohou Rusko destabilizovat. Rusko ma budoucnost a to jeste podrztasky USA v CR vubec nepochopily. Ty budou cekat az hegemon se sam odrovna a budou mu pritom asistovat. Pak prevleknou zase kabaty a daji si do klopy ruskou vlajku. My ty zradne politiky uz mame davno prectene. Oni pracuji pro cizi zajmy, ne v zajmu CR. Tim poskozuji CR a pachaji velezradu!!!

  • Putin je ve strategii na jiné úrovni, než Trump. Už dlouho buduje ekonomické a finanční vazby tak, aby nebyli účastníci v ničem závislí na USA. Pokud se Rusko, Čína a další země úplně osamostatní, Čína se zbaví dolaru jako rezerv, USA půjdou do izolace. Trump nemá u svých obyvatel takovou podporu jako Putin. V USA klesne životní úroveň a začne tam občanská válka. Proto se USA snaží natlačit Evropu do války proti Rusku. Doufají, že na ní opět vydělají. Neuvědomují si, že by to tentokrát nebyla válka někde za mořem, ale že by se týkala i jejich domovů. Je třeba, aby se celý Svět spojil proti krvelačným zbrojařům a obchodníkům s drogami z USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*