Protesty kvůli verdiktu poroty ve Fergusonu se konaly v 90 amerických městech

Protesty kvůli verdiktu poroty ve Fergusonu se konaly v 90 amerických městech

Spojené státy se otřásaly poté, co do ulic vyšlo tisíce demonstrantů nejméně v 90 městech po celé zemi, kvůli rozhodnutí hlavní poroty, která nebude soudit policistu za zastřelení teenagera Michala Browna.

Protesty vypukly v pondělí večer poté, co prokurátor Robert McCulloch uvedl, že bílý policista Darren Wilson nebude souzen a že nebude ani čelit obvinění za zabití neozbrojeného afro-Američana.

V návaznosti na rozhodnutí, vypukly ve Spojených státech po celé zemi násilné protesty proti rasové diskriminaci a policejní brutalitě.

Demonstranti zablokovali provoz tří hlavních mostů v New Yorku, které vedou do Brooklynu, na Manhattan a do New Jersey, uvedl Daily Mail.

Foto : Instagram
Foto : Instagram

Demonstranti postříkali falešnou krví komisaře NYPD Billa Branttona na náměstí Times Square, kde se lidé shromáždili, aby odsoudili rozhodnutí poroty ve Fergusonu.

Tisíce lidí se shromáždily v pondělí pozdě večer ve městech, včetně Los Angeles, Seattlu, Chicagu, Salt Lake City, před Bílým domem ve Washingtonu DC, aby potrestali rasovou diskriminaci a policejní brutalitu.

Mike Brown je symbol našeho hnutí. Tato země je na bodu varu,“ uvedl Ethan Jury, demonstrant ve Philadelphii, kde stovky lidí pochodovaly v centru města. „Kolik lidí ještě musí zemřít? Kolik černých lidí musí ještě zemřít?“

Podle Associated Press, nejhorší demonstrace se konaly v St. Louis a Oaklandu v Kalifornii.

Během tiskové konference konané v pondělí večer, prezident Barack Obama vyzval demonstranty ke klidu a uvedl, že tyto protesty jsou „pochopitelná reakce“. Obama také přiznal, že USA trpí rasovou diskriminací.

Foto: AP
Foto: AP

ferguson 3

zdroj : http://www.presstv.ir


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články