Protest Black Lives Matter ve Švédsku se změnil v násilí a vandalismus (Videa)

Protest Black Lives Matter ve Švédsku se změnil v násilí a vandalismus (Videa)

Švédské město Gothenburg bylo otřeseno pouličním násilím poté, co se původně mírový protest „Black Lives Matter“ změnil v nepokoje. Policie se střetla s demonstranty, kteří házeli kameny a rozbíjeli výklady.

Navzdory tomu, že švédská vláda zakázala kvůli šíření koronaviru shromažďování více než 50 lidí – odhaduje se, že se ve městě Göteborg shromáždilo asi 2000 lidí, aby prokázali solidaritu s celosvětovými protesty, které vypukly po zabití George Floyda policejním důstojníkem v Minneapolisu téměř před dvěma týdny.Přestože protest začal pokojně, v pozdních odpoledních hodinách začaly skupiny demonstrantů házet cihly, kameny a květináče na policisty. V jednom městském parku banditi kopali do policistů a rvali se s nimi a bojovali mezi sebou.

 

„Několik mužů, kteří nám v určitých předměstích obvykle způsobují problémy, se zapojilo do nepokojů,“ řekla mluvčí policie Christer Fuxborgová pro deník Gothenburg Post. „Podle našeho názoru jsou to jedinci, kteří jsou zde, aby ničili.“

Tato vůle k ničení byla zaměřena na řadu podniků v centru města. Výtržníci rozbili okna a v jednom videu se zjevně obrátili proti jednomu ze svých řad, který se pokusili masakr zastavit.

Na konci demonstrace policie zatkla několik lidí, z nichž alespoň jeden byl obviněn z držení zbraně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*