Proroctví Kaddáfího se naplnilo: Bezpočet uprchlíků decimuje Evropu

Proroctví Kaddáfího se naplnilo: Bezpočet uprchlíků decimuje Evropu

Milióny uprchlíků valících na evropské hranice rozhodně překvapilo západní politiky. Nestalo by se tak, pokud by Západ jen poslouchal to, co prohlásil libyjský vůdce Muammar Kaddáfí několik měsíců předtím, než byl brutálně popraven, informoval server Sputnik

Ve skutečnosti, většina z těchto lidí by nehledala úkryt v Evropě, kdyby nebyly jejich domovy zničeny v důsledku krátkozraké agresivní politiky Západu.

V březnu 2011, Kaddáfí varoval, že bez jednotné a stabilní Libye by neexistovala kontrola nespočtu přistěhovalců z Afriky a Blízkého východu prchajících do Evropy. Na rozdíl od západních vůdců, Kaddáfí zjevně pochopil, že milióny, ne tisíce uprchlíků přijdou, pokud padne Tripolis.

Muammar-Kaddafi

„Existuje milióny černochů, kteří by mohli přijít do Středomoří a přejít do Francie a Itálie, a Libye hraje klíčovou roli v zajištění bezpečnosti ve Středomoří,“ řekl Kaddáfí v televizní stanici France 24.

Kaddáfího syn Saif, kdysi považován za právoplatného dědice a nyní čekající v cele smrti na popravu, ve stejném rozhovoru souhlasil s tímto prohlášením.

„Libye se může stát Somálsko nebo severní Afrika Středomoří. Uvidíte piráty v Sicílii, na Krétě a Lampedusu. Uvidíte milióny nelegálních přistěhovalců. Hrůza bude za dveřmi,“ poznamenal.

Další citace připsána Kaddáfímu, vykresluje živý obraz o tom, co zesnulý plukovník očekával, že se stane: „Středozemní moře se stane mořem chaosu.“

Nikdo neposlouchal. Místo toho, Západ zahájil vojenskou intervenci za účelem vyhnat Kaddáfího a podívejte se, co se stalo s Libyí. Země je trhána na kusy soupeřícími frakcemi a radikály.

Tak jako prorokoval Kaddáfí, Středomoří stále zůstává mořem chaosu. Tisíce uprchlíků napěchovaných v lodích míří k břehům Itálie. Pro mnohé se tato cesta stává ta poslední, kterou kdy uskuteční.

Arabské jaro, podporované Západem, Amerikou vedené vojenské zásahy na celém Blízkém východě jsou z velké části považovány za hlavní faktory, které způsobily současný exodus uprchlíků. Pokud západní metropole nedokážou pochopit skutečné příčiny ohromného přílivu migrantů, stále více lidí bude nuceno riskovat své životy snažíc se najít úkryt mimo svou rodnou zemi.

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Proroctví Kaddáfího se naplnilo: Bezpočet uprchlíků decimuje Evropu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*