Propaganda: Francouzská média použila ruské záběry k zobrazení „úspěchů“ amerických sil v Sýrii

Propaganda: Francouzská média použila ruské záběry k zobrazení „úspěchů“ amerických sil v Sýrii

Televizní kanál France 2 zveřejnil záběry z ruských náletů v Sýrii, a použil je jako výsledek Amerikou vedené koalice k boji proti islámskému státu.

Během vysílání zpráv ze Sýrie a informování o náletech proti militantům islámského státu, kanál France 2 ukázal záběry pořízené a zveřejněné ruským ministerstvem obrany.

Podle ruského bloggera Timofei Vasiljeva, televizní kanál informoval, že ruské nálety zasáhly civilní cíle, protože Rusové údajně nepoužívají přesné bomby, a namísto toho bombardují vše v dané oblasti. Na rozdíl od Rusů, francouzské letectvo, které funguje jako součást Amerikou vedené koalice, „úspěšně“ bombardovalo cíle islámského státu, informoval kanál France 2.

Foto: Ruské ministerstvo obrany
Foto: Ruské ministerstvo obrany

Francouzský televizní kanál však nemohl najít žádné záběry, aby prokázal své stanovisko, tak prostě použil záběry z ruských leteckých náletů, aby prokázal přesnost západních střel. Žádný velký problém, ne?

 

Za prvé, televizní kanál uvedl, že Rusko bylo mimo cíle, zatímco západní koalice bombardovala teroristy; poté kanál France 2 ukázal filmové záběry ruského letectva jako dílo Amerikou vedené koalice. Bože, jak trapné.

Použití záběrů ruského ministerstva obrany nebyla chyba, jak by se mohlo zdát, ale úmyslná a trapná lež- ruský komentář pod záběrem byl odstraněn, zatímco video je samo o sobě totožné s videem ruských náletů zveřejněným ruským ministerstvem obrany. Níže jsou originální záběry poskytnuté ruským ministerstvem obrany:

 

Něco podobného se stalo 19. listopadu 2015, kdy PBS NewsHour, americký zpravodajský pořad, použil záběry z ruských náletů v Sýrii a vydával je za americké nálety.

Na rozdíl od Amerikou vedené letecké kampaně, která neposkytuje žádné záběry z jejich činnosti, ruské ministerstvo obrany je vždy vyzýváno uvolnit video důkazy o tom, co přesně se stalo s teroristy a jak probíhá jejich operace. Místo obviňování ruského letectva, že není dostatečně „přesné“ v bombardování islámského státu, západní koalice by měla natáčet pouze svá vlastní videa. To přece nemůže být tak těžké. Pokud ovšem proti islámskému státu doopravdy bojují- pozn. svobodnenoviny.eu.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Propaganda: Francouzská média použila ruské záběry k zobrazení „úspěchů“ amerických sil v Sýrii

  • Západní propaganda se pomalu ale jistě dostává do stádia, kdy ji prohlédne i hlupák. Já jím fandím, čím víc takovýchto ptákovin budou dělat, tím víc se důvěra v klasická média bude vytrácet a nakonec páni papaláši zjistí, že přišli o svůj nejdůležitější nástroj řízení. Jen tak dál.

  • Propaganda už neví kudy kam. Proto vydává úspěchy Ruska za své a vlastní špínu za Ruskou. Nic nového. Ale takto krátkozraké lži, které se ihned provalí? To udělají jen zoufalci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*