Pronásledování křesťanů muslimskými migranty se přesunulo z azylových domů do ulic

Pronásledování křesťanů muslimskými migranty se přesunulo z azylových domů do ulic

Po několika zprávách ukazujících, že jsou křesťané systematicky pronásledováni v německých azylových domech, problém se nyní přesunul z azylových domů do ulic.  

Gottfried Martens, pastor svobodné církve v Berlíně tvrdí, že zatímco se v uplynulém roce staly azylové domy pro křesťany mnohem bezpečnější, pronásledování křesťanů, zejména těch, kteří konvertovali z islámu, pokračuje, píše německý deník Die Welt.

„Mnoho těch, kteří byli před rokem v utečeneckých táborech, mají nyní soukromé domy,“ uvedl Martens, který však věří, že k útokům na křesťany nyní dochází na ulicích nebo na stanicích metra.

Během uplynulého roku došlo v zemi k několika útokům na křesťany, včetně vraždy afghánské ženy v Prien am Chiemsee, o které policie věří, že za ní byl náboženský motiv.38letá matka čtyř dětí byla v květnu ubodána k smrti afghánským žadatelem o azyl, a zatímco policie věří, že měla vražda náboženský motiv, místní protestantská církev popřela, že by tento akt měl co dočinění s náboženstvím.

V září došlo k dalšímu útoku v Berlíně, kde byl 23letý afghánský muž, který konvertoval ke křesťanství zmlácen mladým mužem v oblasti obydlené převážně migranty poté, co u něj na krku viděl pověšený kříž.

Ado Greve z křesťanské charity Open Doors, která v loňském roce zveřejnila rozsáhlou zprávu o násilí proti křesťanům, uvedl: „Ti, kdo jsou napadeni, obvykle nechtějí přitáhnout pozornost a často se domnívají, že jim úřady neposkytují dostatečnou pomoc. Policie může reagovat pouze na konkrétní případy.“

Rosemarie Götze, známá jako sestra Rosemarieová, si nemyslí, že se situace pro křesťany jakkoli zlepšila v berlínské čtvrti Neukölln, kde také došlo k útoku na afghánského muže, který konvertoval z islámu.

Rosemarieová každou neděli pořádá německo-perskou službu, kde slyší tvrdou kritiku proti islámu od afghánských a íránských návštěvníků, kteří tvrdí, že islám nenávidí a někteří dokonce odmítají mluvit s muslimy.

Sestra Rosemarieová uvedla, že někteří mluví o útocích: „Bojí se, že budou i nadále napadáni, nebo že jejich rodiny, které jsou ještě v zahraničí, mohou zjistit, že konvertovali ke křesťanství.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*