Prominentní ekonomický poradce Obamy a Clintona spáchal sebevraždu

Prominentní ekonomický poradce Obamy a Clintona spáchal sebevraždu

Alan Krueger, prominentní profesor ekonomie na Princetonské univerzitě, jenž byl poradce bývalých amerických prezidentů Billa Clintona a Baracka Obamy, si sáhl na vlastní život.V prohlášení není uvedena přesná příčina jeho smrti, což nepotvrdila ani univerzita.

Krueger sloužil v posledních dvou demokratických administrativách – jako hlavní ekonom pro americké ministerstvo během Clintonovy éry a jako předseda ekonomických poradců Bílého domu pro Baracka Obamu.

„Je to pro nás nesmírný smutek, o který se dělíme, že profesor Alan B. Krueger, milovaný manžel, otec, syn, bratr a profesor ekonomie Princetonu, si během víkendu vzal svůj vlastní život,“ uvedla jeho rodina ve svém prohlášení. „Rodina požaduje čas a prostor, aby mohla truchlit a vzpomínat.“

Od roku 1987 vyučoval ekonomii v Princetonu. Minulý týden Krueger přednesl přednášku na Stanfordské univerzitě v Kalifornii o distribuci příjmů a regulaci trhu práce s názvem „Proč je základní univerzální příjem tak kontroverzní?“

„Alan byl uznáván jako skutečný vůdce ve svém oboru, známý a obdivovaný jak pro svůj výzkum, tak pro výuku,“ uvedl Princeton ve svém prohlášení.

Jako hudební fanoušek, Krueger také na Twitteru publikoval věci o Bruce Springsteenovi a dalších rokových hvězdách a chválil Davida Bowiho za jeho přednášky. Učinil tak v návaznosti na svůj nejnovější výzkum v jeho připravované knize o ekonomice a hudebním průmyslu, která měla být vydána v červnu.

Krueger obdržel řadu ocenění, včetně Kershawovy ceny od Asociace pro veřejnou politiku a management v roce 1997 za významné příspěvky k analýze veřejné politiky někým mladším 40 let.

Krueger měl 58 let. Zanechal po sobě manželku Lisu a dvě děti.

 

(Bývalý americký prezident Barack Obama a ekonomický poradce Alan Krueger Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*