Prolhaný německý tisk vykonstruoval příběh, že „neonacisti“ lovili migranty

Prolhaný německý tisk vykonstruoval příběh, že „neonacisti“ lovili migranty

Německý establishment se očividně pokouší zakrýt pravdu o dvou mužích zabitých v Chemnitzu a Köthenu.     

Daniel H, 35letý německý občan s kubánskými kořeny, byl podle svědků tragicky ubodán k smrti skupinou asi 10 lidí s migračním pozadím.

Tři lidé již byli identifikováni. Dva z nich jsou Iráčané, jeden je z Íránu. Dva z nich už měli být deportováni.



Lidé v Chemnitzu, strana Alternativa pro Německo a Pegida vyzvali k demonstracím a tichému pochodu na památku obětí, stejně jako za další oběti násilí a zločinů ze strany migrantů. Samotný pochod byl mírumilovný a protestující pochodovali s portréty lidí, které migranti zabili.

Poté se ukázala skupina Antifa a pochod zablokovala, což bylo jasným porušením německého zákona, ale policie se ani nepokusila dav přesunout a pochod se musel později rozpustit.

Ačkoli bylo důvodem pochodu uctění obětí, událost proběhla navzdory napětí mírumilovně. Mnoho jednotlivců se rozhodlo, že zůstane v odporu s tím, co považují za další selhání státu v obraně jejich práv a bezpečnosti jako lidu. Později se vynořily zprávy od policie o ojedinělých násilných incidentech.

Na internetu bylo také zveřejněno video, ve kterém je vidět místní muž, který pronásleduje jiného muže, který vypadá jako migrant, asi na 3 sekundy, zatímco na něj křičí.

Toto video, společně s rozhovory s členy Antify, bylo využito médií k tomu, aby se tato událost změnila na to, co národní a dokonce mezinárodní média nazvala „Lov Chemnitzu“ na migranty.

Lidé z Chemitzu tvrdili, že se objevil muž, který urážel a plival na místo, kde byl zabit Daniel H. Jednotlivé zprávy uvádějí, že muž mezi slovy použil slova jako „zasraní Němci“ a „srát na Němce“.

Freie Presse, jediná místní mediální korporace, která se účastnila akce, vyšla na obranu Chemnitzu s tím, že nic podobného „lovu“ se neodehrávalo. Saský úřad AG podpořil tvrzení mediálního oddělení a zopakoval, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by došlo k nějakému „lovu“.

Merkelová a její mluvčí Steffen Seibert se však ihned chopili příležitosti a označili Chemnitz a AfD za nacisty. Dokonce i Maaßen, předseda Ústavu pro ochranu ústavy byl nucen vystoupit na obranu občanů v Chemnitzu po těchto falešných tvrzeních. Maaßen učinil následující prohlášení:

„Neexistuje žádný důkaz, že by byl rozhovor na internetu o tomto údajném incidentu autentický. Po mém opatrném posouzení existují dobré důvody, že se jedná o cílenou dezinformaci, aby se možná odvrátila pozornost veřejnosti od vraždy v Chemnitzu.“

Po tomto prohlášení se dostal pod neustálý tlak všech levicových stran, CDU a médií. Mohl klidně přijít o svou pozici za to, že promluvil. Místo toho, aby prokázali svá tvrzení o „lovu na migranty“, vysocí představitelé CDU a SPD požadovali od něj důkaz o opaku a dokonce žádali o jeho rezignaci.

Alice Weidelová z AfD vydala prohlášení požadující po Merkelové omluvu pro lidi z Chemnitzu.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Prolhaný německý tisk vykonstruoval příběh, že „neonacisti“ lovili migranty

  • Co se to s těmi novináři jak v Německu, ale i jinde to znamená i u nás, děje že novináři vydávají mnohdy záměrně lživé informace. Nedá se jim vůbec věřit. To je nějaká novinářská čest na rozkaz záměrně lhát ? No že se nestydí a nemají svou hrdost, která by jim nedovolovala záměrně lhát a přejímat bláboly jiných lhavých medií. Novináři a media jsou vesměs přisluhovači politiků.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*