Projev Andreje Babiše na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 5. 2015

Projev Andreje Babiše na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 5. 2015

Vážený pane předsedo, dámy a pánové. Já jsem strašně rád, že jsem se stal středobodem v této Sněmovně a hlavně opozice. Ale vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vy, zkorumpovaná pravice. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže kdybyste nekradli, nepodváděli a plnili program, tak já bych tu nestál.

Mohl jsem si užívat těch peněz. Takže já nevím, co mi tady vyčítáte teďka. Já mám střet zájmů. Ano. Protože jsem vybudoval firmu od nuly, která měla v lednu 1993 čtyři zaměstnance s podporou americké City Bank, která dneska zaměstnává 35 tisíc lidí. A obrat mých firem se státem je směšných 1,1 %. A ten se nezměnil. Směšných 1,1 %. Na 240 miliard nekonsolidovaného obratu je to 1,1 %. Pan Zahradník má pravdu, ano plynou miliardy, ale kam plynou? Z mých firem minulý rok plynulo 2 miliardy 314 milionů na zdravotní a sociální pojištění. Plynulo 743 milionů na daň z příjmu právnických osob do státního rozpočtu. Nemám žádné offshory, jak vaši kámoši. A vy taky někteří. Vy držíte svoje firmy na offshorech. A taky jsem jako fyzická osoba odvedl za poslední dva roky 128 milionů korun. A taky mám nadaci, která rozdá ročně 40 milionů, protože jsem vděčný této zemi, kde jsem uspěl. A šel jsem do politiky kvůli vám. Koukal jsem se na vašeho guru 2. září 2011, jak říkal: „Tady není žádná korupce.“ Potom chtěli po mně milion euro za to veto na ty biopaliva. Tehdá. Na to jste asi už zapomněli. Takže já pracuji zdarma.

babis

Můj plat a všechny příjmy jdou na nadaci pro samoživitelky. Všechno si platím sám. I tu cestu do Spojených států jsem si platil sám. Nebral jsem speciál. Takže já jsem žádný střet zájmů nezneužil. Já si nezničím jméno pro nějaké drobné, protože to jsou drobné. Pro mě jsou to drobné. (Smích poslanců KSČM. Potlesk poslanců ANO.)

Začněme od těch biopaliv. Pan premiér už to řekl. Všichni to vědí, jak to bylo s biopalivem. Vy jste zapomněli na tenhle národní akční plán České republiky pro energii z obnovitelných zdrojů? Však tady je jasný důkaz. (Ukazuje azurové desky.) Vy jste 8. listopadu 2012, vaše vláda, Nečas a Kalousek, rozhodli o prodloužení těch biopaliv. Tak proč stále lžete? Však tady je to napsané. „V rámci postupného navyšování biopaliv jako alternativních paliv z obnovitelných zdrojů energie v dopravě je nutno vycházet z reálného faktu, že desetiprocentního cíle v roce 2020 nelze dosáhnout nízkoprocentním přidáváním biopaliv do motorových benzínů a nafty.“

Takže vy jste to tady rozhodli. Vy jste to zavedli. A vy říkáte nějakých pět miliard? Aspoň jste se mohli domluvit. Kalousek tady dva měsíce lže o pěti miliardách, které neexistují. Tak pan Bendl zase mluví. Ale pan Kalousek už dneska nemluví o pěti miliardách, protože to nemůže obhájit, protože já jako výrobce biopaliv nemám ani korunu. A tady je důkaz. Ať to lidi vidí. Tady je to. (Ukazuje fotku čerpací stanice formátu A3 se zakroužkovanými cenami.) Když půjdete na tuto čerpačku – Mladá Boleslav, výpadovka směr Česká Lípa, v sobotu nafocené – jaký je rozdíl mezi bionaftou a naftou? Čtyři koruny na litr. To je ta dotace. Výhoda spotřební daně. To je ta pravda.

A Kalousek tady stále lže. Pět miliard neexistuje. Já z toho nemám ani korunu. Tady máte bioethanol. Kolik stojí? 23,90 a normální benzín 32,40. Rozdíl 8,50 Kč ve prospěch biopaliva. A kdo si to vymyslel? Evropská unie! My musíme plnit direktivy. A kdo si vezme na zodpovědnost, že nebudeme plnit závazky vůči Evropské unii a že dostaneme penále? Jasně, že dostaneme penále. Takže je to demagogie a já to zásadně odmítám.

Není pravda, že moje firma je závislá na biopalivech. Dneska se sem dováží 38 procent biopaliv ze zahraničí. A moje firma může vyvážet. A moje firma investuje do jedlého řepkového oleje. Ano. A vydělala méně biopaliv. Já zásadně odmítám tyhle lži. Já nevím, proč stále lžete.

Svobodná média. Ano. Však máme Českou televizi. Tam vycházím na pokračování v pořadu Reportéři. Ne? Tam to je… Co máte vůči těm médiím? Já nevím. Já vám můžu tady vlastně přečíst moje média – vaše rozhovory. (Čte z dalšího papíru.) Paní Němcová, Lidové noviny 8. února 2014. Pan Kalousek, Lidové noviny, rozhovor 17. května 2014. Pan Schwarzenberg, 18. 10. 2014. Tak vy tam máte víc rozhovorů než já. (Udiveným tónem. Smích poslanců ANO.) Mladá fronta, Karel Schwarzenberg, 7. 3. 2015. Petr Fiala, předseda ODS, 4. 4. 2015. Karel Schwarzenberg, 15. února 2014, rozhovor. Petr Fiala, 30. srpna 2014. Miroslav Kalousek, dokonce dvakrát, 13. 10. a 17. 10. 2014, Mladá fronta Dnes. (Ukazuje papír, ze kterého četl.) Tak o čem vy mluvíte jako? (Opět velice udiveným tónem.) Vždyť já do mých médií nemůžu ani zavolat. Ani tam nevolám. fTak kde já jsem to ohrožení demokracie? Já tomu nerozumím, o čem je tady stále řeč.

Odpuštění daně z příjmu. Prosím vás, pane Fialo, nelžete. Naše vláda neodpouštěla žádnou daň Agrofertu. Nikdy! A ty dotace, které říkáte, jsou tady. (Ukazuje další papír.) A kdy byly schváleny? 31. ledna 2013. To jste si ze mě dělali ještě srandu. Ještě v červenci 2013 jste si ze mě dělali srandu. Jsme měli dvě procenta. Všechny dotace byly schváleny v roce 2013. Ano. Takže to je lež. Další lež.

Dále snídaně Mafra. No to je neuvěřitelné. (Ukazuje další papír.) Pan Kalousek znovu lže, protože na té snídani, na které jsem byl, nebylo Čepro. Byl tam jenom ČEZ. A měl jsem mylnou informaci, že to stálo 200 tisíc. Ale ta snídaně stála jenom 25 tisíc. Takže to bylo osm snídaní. Takže jsem si dovolil, ani jsem to netušil, že ČEZ tam dal 25 tisíc na tu snídani o elektrické evidenci tržeb. A já jsem si myslel, že to bylo 200 tisíc, a při interpelaci jsem slíbil, že to zaplatím. A zaplatil jsem 200 tisíc nadaci ČEZ. Tady váš usilovný poslanec, který napodobuje pana Kalouska, to tady viděl. Ukazoval jsem mu tu kopii.

A to Čepro, pane poslanče Kalousku, prostřednictvím pana předsedy, to si pletete, když vy jste byl ministr financí, tak to Čepro sponzorovalo tu Mafru o budoucnosti české petrochemie. Tehdy vám to nevadilo. Teď to vadí.

No strašně mě baví to dřevo. Teď jsem prohrál, chvála bohu, ten tendr. Nikdo to nenapsal. (Smích poslanců ANO.) Prosím vás, my jsme oslavovali, že jsme nevyhráli ten tendr. (Pobavení v celém sále.) Ten tendr – jediné kritérium byla cena. Tam bylo 30 nabídek.

Pane poslanče Schwarzenbergu, prosím vás, prostřednictvím pana předsedy, víte, když byl váš šéf ministr financí, tak bílý kůň jeho kámoše Hávy Junek, majitel LSP Trhanov, získal kontrakt na štěpku. Mimo tendr. Napřímo! Protože pan Kalousek tam zavolal. Tak se dělaly kšefty! A vy mluvíte o mně, že jsem zkorumpovaný? Vy, nástroj, symbol korupce? To je neuvěřitelné. Takže dřevo byla soutěž. Transparentní. A jediné kritérium byla cena. Tak o tom nemluvte, prosím vás. Nemluvte o tom, protože to není pravda. A já nechci být osobitý tady. Nechci mluvit o privatizaci Becherovky a tak dále, o pronájmu Orlíku Mrázkovi. Nechci to tady říkat. Nechápu, proč vy na mě útočíte. To nemáte jiný program? Já tomu fakt nerozumím. Nerozumím tomu. Nerozumím.

Pozemek Čapí hnízdo. No to je taky sranda. Jako pozemek Čapí hnízdo… Já jsem dneska říkal ministrovi Ťokovi, nechť mi to prodá nazpátek. Dám mu o padesát korun na metr víc. Reportéři zapomněli říct, že jsem dal 800 tisíc na požární zbrojnici v Olbramovicích, když byly záplavy. A ještě, já blbec, jsem si říkal: No tak teď jsem politik, tak nebudu dělat Havránkovou, tak to asi prodám, protože ten obchvat se posune o sto metrů k farmě. To mi znehodnotí tu nemovitost. Znehodnotí tu nemovitost! Takže je to blábol, je to lež. Je to lež! A odhlasujte tady, aby ten pozemek, nevím, jaká jsou pravidla, dejte příkaz Ťokovi, nechť mi to prodá nazpátek. Budu rád.

Takže já zásadně odmítám všechny tyto lži, protože já mám střet zájmů. Ale nikdy jsem ho nezneužil, protože jsem nyní v pozici. Proč bych to dělal? Proč?

Já jsem se dostal do politiky omylem. (Pobavení v sále.) Ano, je to tak. Nejdřív jsem někoho hledal a potom jsem udělal to hnutí. A lidé nám uvěřili. Já plním svůj program. Nelžu. Nekradu. A dělám pro lidi. Nikdy v životě jsem tolik nepracoval jako dneska.

A nechci tady říkat, co všechno jsem udělal. Řeknu jen fakta. Pan premiér, myslím, že vystoupil a řekl jasně: Jsme úspěšná koaliční vláda.

Fakta: Dluh České republiky k 31. 12. 2014 poprvé od roku 1997 klesl o 19,8 miliardy korun díky mně, že jsem začal řídit cash-flow, že jsem sáhl na ty rezervy, které ležely na účtech, že jsem na tom vydělal pro stát 266 milionů. A teď dluh k 22. květnu 2015 klesl o dalších 21 miliard. Takže de facto od nástupu do mé funkce klesl o 40 miliard. Deficit, zadluženost naší země klesla z 42,6 % na 40,9. A výhled je 40 % na rok 2018. Takže dneska jsme jedna z nejméně zadlužených zemí, i když máme deficit, a museli jsme napravovat všechny ty vaše škrty, tak to funguje.

Dneska ráno jsme měli přebytek bilance 3,5 mld., přesně před rokem to bylo 2,4 mld. Takže není pravda tady, co pan kolega říká o daních. My jsme vybrali o 17,3 mld. daní více, když porovnám dnešní den, resp. 25. května 2015–2014. Ano, také jsme navýšili výdaje, protože my na rozdíl od vás investujeme. Investujeme do kapacit základních škol, mateřských škol, sociálního bydlení, dopravní infrastruktury. Investujeme! A nárůst nákladů, který je 17 mld. za to stejné období, z toho jsou 12 mld. investice.

Takže když se vrátím k daním a porovnám 2013 a 2014, tak jsme za ten rok vybrali o 31 mld. více. Takže bych byl strašně rád, kdybyste si to už konečně pamatovali. Na rok 2015 plánujeme o 20 mld. víc a na rok 2016 o 46. Takže 2014, 2015, 2016 je to 97 mld. daní navíc! Tak neříkejte, že nevybíráme daně! Já jsem přebral finanční správu v rozkladu. Kalousek si ji zprivatizoval s Knížkem. Nic nedělali, žádná strategie, Praha byla daňový ráj. Já nezneužívám svých funkcí. Vy jste tu odhlasovali kontrolu FAÚ. Super, klidně tam choďte, už jste tam byli. Zapomněli jste, ODS, jak Cícer s Kalouskem vám ukázal ProMoPro? Vondra – 500 milionů zkorumpovaných? On to zneužíval. Já to nezneužívám! Žádnou funkci. Takže to je ten dluh. A deficit? Ano, byl deficit 112 mld. v roce 2014 plán a skončili jsme na 77,8 mld. Tento rok je deficit 100 a příští rok plánuji 70, protože nechci zadlužovat zemi. A to se nám daří zároveň uvolnit spotřebu, vrátit důchody, vrátit platy, investovat. A funguje to. Máme čtvrtou nejmenší nezaměstnanost v Evropě. Pan premiér už o tom mluvil. Musíme dohánět čerpání evropských fondů.

A co vlastně tady pan kolega Kalousek dělal? On byl ve funkci od 9. ledna 2007 do 8. května 2009 a potom od 13. 7. 2010 do 10. 7. 2013. Existuje přehled o zadlužení naší země. A víte, kdo je na prvním místě? Pan Kalousek! Ten nás zadlužil o 670 mld.! A je to spočítáno na den! On tady něco káže? 670 miliard nadělal dluhů, když byl ministr financí za toto období! A zapomněli jsme, co tam ještě dělal, že hazard – jak to fungovalo? Údajně byl guru Hušák, a když existoval Hušák, tak daně se neplatily. Vzpomeňte si na Čunka, co říkal, jak pan Kalousek zavedl internetové sázení. A do roku 2012 nebyly žádné výnosy. Takže hazard od roku 1990 do 2012, dvacet dva let, neplatili daně. A já jsem první ministr, který přichází s nějakým zákonem, také o regulaci hazardu. Takže to máme hazard.

Celní správa. Také tam byl management, který má nějakou kauzu Ecoll 4,5 mld. pryč. Takže STC – Bulíček. To byl manažer pana exministra. Ten rozdával zlaté cihličky na počkání. Finanční správa – 100 milionů – museli jsme dát pro podezření trestní oznámení. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tam měla justiční mafie ty smlouvy. A samozřejmě pan Kalousek, ten kradl dvacet let. On má tu tradici. A vlastně s jídlem roste chuť, tak to finále měla být ekologická zakázka. Tam chtěli ukrást desítky milionů. A dneska my ty ekologické zakázky nakupujeme za polovinu. Potom tam měl geniální pravou ruku – nějaký Radek Šnábl, trestně stíhaný za daňový podvod. To byla pravá ruka na arbitráže. My jsme prohráli takovou arbitráž s důchodcem ze Sufolku na TOZy. Odešlo 1,4 mld. bůhví kam. Advokáti Solárii (?) – to bylo utajené, to vláda jednala v utajení, kdo nás bude zastupovat. A tak dále. Takže vy tady mluvíte, že já jsem zkorumpovaný? To je neuvěřitelné.

Takže já bych byl strašně rád, kdybyste už přestali lhát, protože já nekradu, nelžu, nemám to zapotřebí a pro mě je skutečně absurdní, že vlastně symbol korupce pan Kalousek tady stále lže. A já bych byl strašně rád, abyste, paní Langšádlová, když mluvíte o korupci, tak si přečtěte tuhle knížku. (Ukazuje modrou knihu formátu A5 s názvem Miroslav Kalousek, následně tutéž publikaci ukazují všichni poslanci hnutí ANO.) Já vám přečtu aspoň úvod, když dovolíte.

Kdo je Ing. Miroslav Kalousek? Tuto otázku se v uplynulých 20 letech jeho vysoké úřednické a politické činnosti pokoušelo zodpovědět mnoho zasvěcených osob a novinářů. Je-li člověk schopen být ředitelem odboru poradců předsedy vlády, členem správní rady a jednatelem Západočeských pivovarů, členem prezidia Pozemkového fondu ČR, být ekonomickým náměstkem třem po sobě jdoucím ministrům na jednom ministerstvu, stát se poslancem Parlamentu ČR, být předsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, být členem či předsedou vyšetřovací komise a ministrem financí, pak o takovém člověku můžeme říci ledacos, ale určitě o takovém člověku nelze říci, že by to byl hlupák, který neví, co činí.

Přenesme se o 17 let zpět do léta roku 1997. Miroslav Kalousek je pátým rokem ekonomickým náměstkem ministra obrany a má přátelský vztah s Richardem Hávou, zástupcem významné zbrojařské společnosti zprostředkující obchody s armádní technikou. Jsme na premiéře letounu L-159. Napětí a vzrušení před rozhrnutím opony, za níž se letoun skrývá, je veliké. Náhle je slyšet nadšený výkřik Miroslava Kalouska: A je to v kapse! Po telefonické zprávě, že se vláda zavázala ke koupi 72 těchto letounů pro armádu a poskytla bankám i garance na úvěrování nákladného projektu. Tehdejší ministr obrany se vyjadřuje, že export této zbraně může získat peníze pro skomírající školství nebo zdravotnictví. Richard Háva, možný strategický partner výrobce letounů a prostředník tohoto vývozu tak získá další zakázku. Orientační cena této zakázky byla o pět let dříve kolem 22 mld.

Je prosinec roku 2008. Ministr financí Miroslav Kalousek k naprostému překvapení široké i odborné právní veřejnosti i jeho nejbližšího okolí povoluje svým podpisem provozovat pěti společnostem internetové kurzové sázení, ačkoliv podle názoru mnoha právníků tento druh loterie nemá oporu v zákoně. To ostatně nedlouho předtím připouští i sám ministr a zákon přitom v době povolení zůstává nezměněn. Do nedávné doby je ostatně také razantním odpůrcem tohoto způsobu provozování hazardu, když prohlašuje, že tento druh sázení bude v republice povolen jen přes jeho mrtvolu. Na objemu sázek představuje hazard ročně odhadem přiznaných 100 mld. korun.

Je září 2009. Jakýsi dlouholetý Kalouskův přítel a kolega, který je poslancem a příznivcem bez voleb legitimizované nové strany TOP 09, přijímá falešnou nabídku od novináře – milion korun pro stranu TOP 09 za změnu loterijního zákona. Přitom pronáší: „Musím říct Mirkovi Kalouskovi, že jste nám pomohl, aby měl pocit, že je povinovanej nějak reagovat, že jo.“ Sekretář strany TOP 09 přitom při dotazu novináře na to, kdo ve straně má na starosti sponzory a hazard, poukázal právě na zmíněného dlouholetého přítele Miroslava Kalouska, v nějž má ministr podle vlastních slov naprostou důvěru, a samozřejmě na něm také zavěšeny všechny svoje firmy.

Je pár měsíců do parlamentních voleb v roce 2010. Místopředseda nové strany TOP 09 Kalousek nemá žádnou jistotu, že jeho strana při své premiéře v blížících se volbách uspěje a dostane se tak do Poslanecké sněmovny. Kalousek je v té době v politice už téměř 20 let. V Poslanecké sněmovně se má hlasovat o tom, zda se opustí projekt elektronických vinět na automobily místo papírových dálničních známek. Náklady na jejich zavedení se odhadují na 12 mld. korun a zakázku má získat společnost Kapsch, která již před časem získala mnohamiliardovou zakázku na realizaci a provoz elektronického mýta. Skuteční odborníci bijí na poplach a varují: Z hlediska ekonomického, dopravního i technického je to naprostý nesmysl. A ví to i ministr dopravy, když později přiznává, že z čistě ekonomického hlediska jsou viněty samozřejmě nevýhodné. Jakýsi poslanec ODS a místopředseda kontrolního výboru varuje poslance, že schválená podoba elektronických vinět je nejhorší pro stát, nejméně výhodná a že některé technologie by bylo možné pořídit i dvanáctkrát laciněji.

Vše se zdá být jasné, ale není. Vystupuje totiž Miroslav Kalousek a prohlašuje, že argumenty kolegy jsou účelové a nefér a obviňuje jej z posledního obchodu odcházejícího poslance. A dodává: Na to my vám kašleme. A hlasuje proti návrhu na zrušení vinět.

Jak jsme již konstatovali, Miroslav Kalousek není žádný hlupák a jistě ví, co činí. Do voleb a možná konce jeho politické kariéry zbývá něco kolem tří měsíců. Je léto roku 2011. Podle nálezu Nejvyššího kontrolního úřadu odpustilo Ministerstvo financí v období let 2006 – 2009, z něhož značnou část je ministrem financí Miroslav Kalousek, na sankcích za neoprávněné čerpání dotací 31 miliard ze 34 miliard korun.

Novináři znají konkrétní případy, kdy Kalouskovo ministerstvo odpustilo sankce, i když za dotaci padly pravomocné tresty pro úvěrový podvod a úplatkářství. Miroslav Kalousek na to reaguje těmito slovy: Jedna malá zrůdička jménem Kala se rozhodla z toho asi před čtrnácti dny udělat mediální kauzu, jak ten zločinný Kalousek odpustil 31 miliard. To, co dělá mimořádně bolševický exposlanec ČSSD Kala považuji za nehoráznost. Asi mu kolegové z ČSSD poradili, aby to vynesl do médií a znemožnil vládu.

Poznamenejme, že Miroslav Kala je v té době viceprezidentem NKÚ.

Miroslav Kalousek po dobu své úřednické a politické kariéry důsledně odmítá jakákoliv obviňování z toho, že by ze svého jednání měl nějaký nepřípustný finanční či jiný prospěch mimo rámec svého platu. V roce 2001 například říká: „Nikdy jsem neukradl ani korunu ani pro sebe, ani pro stranu, jak občas slýchám. A nikdo nikdy mi nedokáže opak.“ Lze těmto tvrzením věřit?

Za dob, kdy byl Miroslav Kalousek náměstkem lidoveckých ministrů, se opakovaně proslýchalo a tvrdilo, že ze zbrojních zakázek může profitovat pokladna. Miroslav Kalousek takové obvinění vždy důrazně odmítal. Například v roce 1997 k tomu prohlásil: „Je to nesmysl, nepřipadá v úvahu, nic takového neděláme. Pokud si to opravdu někdo myslí, mám na to jedinou reakci, a to rčení ‚podle sebe soudím tebe‘.“ O tři roky později, když již Miroslav Kalousek není náměstkem ministra obrany, se však vyjadřuje o tehdejším náměstkovi ministra obrany Jindřichovi Tomášovi takto: „Za současné situace je v tomto baráku možné všechno. Slyšel jsem hodně o tom, že pan náměstek Tomáš má své podnikatelské aktivity. Vždycky jsem se divil, že tento člověk, který je aktivní v podnikatelské sféře, může zastávat tohle místo.“

Mnohem později v souvislosti s jeho povolením internetového kursového sázení prohlašuje o svých odpůrcích: „Jsem hluboce přesvědčen, že právě oponenti, kteří nás tvrdě kritizovali, byli od zahraničních společností motivováni.“

Navrhuje-li Miroslav Kalousek rčení „podle sebe soudím tebe“, pak z toho plyne, že jenom posledními dvěma tvrzeními popírá sám sebe a výše uvedené vlastní vyjádření z roku 2001.

Miroslav Kalousek mnohokrát prohlásil, že všechna obvinění jeho osoby z nekalého jednání jsou pouhé pomluvy a opakovaně žádal od svých protivníků důkazy pro jejich tvrzení. Mnohokráte zdůraznil, že nikdy nebyl ze strany orgánů činných v trestním řízení obviněn (jak jsme tady měli tu justiční mafii potom chvilku), a to ale v žádném případě neznamená, že nemůže být z jemu připisovaných skutků vinen.

Zcela mimo tuto souvislost poznamenejme, že po 2. světové válce byl v Norimberském procesu odsouzen například polní maršál W. Keitel a generálplukovník A. Jodl, kteří celou válku proseděli v berlínských kancelářích a bunkrech, podobně jako německý ministr zahraničí Joachim von Ribbentrop se stejným koncem. Jako svědka si sovětská strana procesu pozvala generála a polního maršála Fridricha Pauluse. Byl to ovšem právě Paulus, kdo plánoval agresivní válku na východě. Právě jeho varianta útoku byla přijata a později uskutečněna. A navíc ještě ke všemu na sovětském území osobně bojoval. Paulusovi by bylo možné klást za vinu jakékoliv zločiny vojáků a důstojníků šesté armády. Paulus však v Norimberku souzen nebyl, naopak v naleštěných lakýrkách, v obleku a s motýlkem u krku seděl mezi svědky procesu. Souzen nebyl ani nikdy potom …

Takže to je knížka, která se jmenuje Miroslav Kalousek, dvacet let jeho úřednických a politických her.

A tento člověk mě obviňuje z korupce, takže pro mě je to skutečně absurdní debata, a já bych byl strašně rád, abyste skutečně už přestali lhát, abyste nechali naši vládu pracovat, abyste nás nechali přijímat zákony, protože si myslím, že jsme vláda úspěšná a já pevně doufám, že si voliči perspektivně uvědomí, kdo vlastně ještě tady sedí v té Sněmovně. A pokud tady ještě bude sedět pan Kalousek, tak určitě ještě lépe nebude.

Děkuji. (Potlesk poslanců ANO.)

 

Převzato z http://outsidermedia.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • · Edit

  Jankulár,Jankulár doufám,že nejsi ženatý a nemáš děti,protože takových sprostých idiotů už máme v parlamentu dost.A fakt bych Tě nechtěl potkat,protože bych Ti musel dát takovou pěstí,že by Tě ani Google nenašel

 • · Edit

  Omlouvám se, nebude to k tématu, ale je to vážné!
  Chci reagovat na poslední událost na naší železnici, a to, střetnutí Pendolína s kamionem na přejezdu ve Studénce. Přál bych si, ale přeji to i naším občanům, aby naše policie byla při vyšetřování této tragédie stejně razantní chrabrá, jako její příslušník v civilu, který neohroženě zasáhl proti zloduchovi a nebezpečnému elementovi v Pardubicích, když tento vstoupil na přechod na červenou. Nic jiného nás totiž nemůže zachránit!!! Jen v íce takových bouráků a pak budu moci konečně klidně spát. Na tomto zásahu je vidět, že se PČR konečně emancipovala a koná padni, komu padni. Byl jsem jednou ve Francii a tam jsem se nestačil divit, když na frekventované křižovatce v Dijonu lidé přecházeli na červenou, přímo pod nosem policistovi, který u tohoto přechodu hlídkoval s motorkou. Když jsem se domorodců tázal, jak si toto mohou dovolit, bylo mi odpovězeno, že je to úplně v pořádku, pokud nic nejede a tudíž nikoho neohrožují. U Zelené brány to byl nemlich ten samý případ = auta zastavila na červenou a chodec po té vkročil …!!! Nu což, jsme stále ještě na hony vzdáleni Evropě …
  Ale můj příspěvek není zase až tak mimo téma, neboť nepřímo souvisí s mým předchozím příspěvkem. Kdyby tady byla demokracie švýcarského typu, nemohlo by se toto dít.
  Kdo má dobrý žaludek, může se na tu hrůzu podívat zde:
  http://pardubice.idnes.cz/policista-srazil-k-zemi-muze-prechazejiciho-na-cevrenou-p2x-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150414_161128_pardubice-zpravy_msv

 • · Edit

  Co říci, pan Babiš možná byl nebo nebyl agent STB. A kdyby byl, tak co na tom, měli jsme i prezidenta spolupracovníka STB a nikdo se nepodivoval. A máme bývalého prezidenta, který tutlá majetek přez bílé koně. Babiš nic netutlá, živí zaměstnance
  a hlavně jako ministr NEKRADE. Jen tak dál pane Babiš!!

 • · Edit

  I kdyby to všechno bylo pravda, je to málo a Babiš, i kdyby byl svatý, sám nic nezmůže. Podívejme se, s kým musí vládnout. Obě koaliční strany byly u všeho/u všech prasáren, které se zde od sametové taškařice udály. Jeden je za 18 a druhý bez dvou za 20! Kdyby bylo ve Sněmovně 120 Babišů, neměl bych z ničeho strach, ale, právě proto, že je jediný, strach mám a nemůže to dobře dopadnout. Všichni na něm dělají o závod., včetně jeho koaličních partnerů. A kdo může dát ruce do ohně za poslance jeho vlastní strany/hnutí? Jakmile budou cítit ohrožení vlastních zájmů počínáním Babiše, sami jej potopí.
  Největší problém je totiž v systému. V systému tzv. zastupitelské demokracie, ve které má probíhat soutěž stran a ty mají přinášet blaho lidu. Opak je pravdou, zastupitelskou demokracii si vymysleli mocní tohoto světa, kteří prahnou jen po moci a penězích a kteří mají strach z toho, aby jim do toho náhodou někdo neviděl!!! Demokracie přece znamená „vláda lidu“ a původní forma nic takového, jako, že by měly zastupovat voliče v parlamentech strany neznala. Tak to si demokracii upravili k obrazu svému všeho schopní, kteří nikdy neměli v úmyslu vládnout pro blaho lidu a státu. Jen myslí na svoje bachory a kešeně. Právě ve jménu demokracie drancují stát a tím ožebračují lid v něm žijící. Systematicky a sofistikovaně pracují na znechucení politiky lidem, což je pro tento způsob vládnutí nezbytným předpokladem. Není totiž pravda, že je v jejich zájmu, aby lidé chodili k volbám v co největším počtu, ale právě naopak. Vzpomeňte si a sledujte, co se vždy odehrává před volbami. Jak se pravidelně vynořují kauzy (mnohdy nechutné), které mají jediný cíl, odradit voliče od účasti na volbách. Oni mají přímo panickou hrůzu z toho, aby se náhodou neúčastnila voleb ona mlčící, rezignující a znechucená většina. Je přece jasné, že pokud by se tato část voličů odhodlala jít k volbám, tak že nebude určitě volit ty, kvůli kterým dosud rezignovala na svoje občanské právo. V případě účasti této skupiny voličů, by byly povolební počty zcela jiné. Potom by totiž, strany, které jsou v Parlamentu právě jed díky neúčasti znechucených a naopak ukázněné účasti jejich voličů, kteří nezřídka vděčí za svoje majetky právě systému a způsobu vládnutí stran v něm působících. Takže k volbám (nyní) chodí především ti, kteří mají strach, aby se náhodou něco nezměnilo a nezavládl zde pořádek, dále ti, kteří si myslí, že je jejich soukmenovci také snad někdy pustí „k lízu“ a pak ti, mezi které se počítám i já, kteří si myslí, že se volbami dá něco změnit. Ano, volbami se dá něco změnit a je to jediný nenásilný způsob, jak dosáhnout změny ve způsobu správy věcí veřejných. Je zde zde však ona nezbytná podmínka, že se voleb zúčastní drtivá většina oprávněných voličů!!! Jinak jsme nadále odsouzeni k přihlížení, jak je stát pomalu a jistě privatizován, se všemi funkcemi, které má zajišťovat.
  A nyní se vlastně konečně dostávám k tomu podstatnému. Pan Babiš, jeho hnutí a jeho sympatizanti, měli historickou příležitost a také politickou sílu, ke změně tohoto nefunkčního a hlavně zločinného systému. Mohli při vyjednávání o koaliční vládě položit na stůl požadavek ke změně systému zastupitelské parlamentní demokracie, na systém přímé parlamentní demokracie švýcarského typu. Měli trvat na přijetí zákona o všeobecném a závazném referendu, o přijetí zákona o občanské zákonodárné iniciativě, tak, jako to mají Švýcaři. Aby občané/voliči, mohli i během volebního období korigovat počínání politiků, když se začnou vzdalovat svým předvolebním slibům, nebo, když se nechovají, jak se sluší a patří. Švýcarům právě pro tyto „vymoženosti“, funguje tento systém už více než 700let a jak to funguje, všichni dobře víme. Kdo nic neví o švýcarské přímé demokracii a fungování státu, nechť navštíví Wikipedii. Jelikož ale nic z toho ANO neudělalo a nechalo se vlákat do pasti partajničení, čeká je stejný osud tzv. zavedených stran. Nakonec je semele to soukolí partajnicví, zákulisních čachrů a bezbřehého honění za mamonem. Možná ten osud hnutí ANO zpečetí sami jeho poslanci – zevnitř. Tak, jak je to u nás již zaběhnuté, když nějaká strana/hnutí chce zavádět „nebezpečné experimenty“ , které mohou ohrozit klid „některých“. Potom se rozpoutá peklo kolem nich a doposud to nikdo neustál. Viz. poslední příběh Okamurova Úsvitu. Babiš má možná více peněz, takže se může bránit útokům „neznámých sil“ o něco déle, ale asi stejně zbytečně. To je právě umožněno tím zrůdným partajním systémem, který má jediný úkol, a to, naplnit partajní kasy, udržet si moc a ochránit „věrné“. A moc = prachy!!!
  Toto všechno ale dokáže zastavit právě přímá demokracie, která visí nad politiky, jako Damoklův meč a nedovolí jim nic, co si voliči nepřejí. I když se odpůrci snah o zavedení přímé demokracie odvolávají na to, že naše společnost na to není připravená a dostatečně vyspělá, opak je pravdou. I když se o tom nikde nemluví, již T.G. Masaryk sliboval Němcům při vyjednávání s menšinami o vzniku Československa, že v případě vzniku nového státu, bude zde podobný systém, jako ve Švýcarsku. A jak to tak u nás bývá, slavné partaje mu to potom potopily …

 • Jsem zvědav,kdo konečně řekne pravdu o „sametové “ revoluci a jejich vedoucích aktérech!
  Bylo by to již konečně potřeba !!!

 • · Edit

  Dobrý den pane Babiš.
  Vím , že je to velice těžké vídat se s člověkem , který je ztělesněním podvodu a lží. Ale nechte si ho blízko sebe, ať je stále Vaším blízkým nepřítelem, ať ho máte na očích. Nejhorší varianta zahnat Kalouska mimo oficiální politiku, nechat ho bez dozoru intrikařit a připravovat další podvody a puč. On se nikdy nevzdá, ale jak ho ztratíze z dohledu tak něco vymyslí. Peněz na to nakradeno má dost. |Je to nepřítel velkého kalibru, bohužel chápu, že je Vám to proti srsti, ale on nebude nikdy v ústraní, on bude tahat za nitky dál, ale čím budeme mít všichni pocit , že je out, tím podlejší způsoby zvolí. Ten se pro svůj prospěch spojí i s Islámským státem. Držím Vám palce za nás za všechny.
  S pozdravem

 • · Edit

  Nechte vládu pracovat! Klacků pod nohy si několik pravicových vlád užilo do sytosti. Ti, co mají máslo na hlavě, nejvíc křičí. Pan Kalousek by měl mlčet ve svém vlastním zájmu. Tím, že svaluje vinu na jiné a lže, nezakryje své, mírně řečeno, přečiny.
  Pan Babiš je konečně ministr financí na svém místě. Je to hospodář, začínal od píky, ale je chytrý a pracovitý, má nápady a pokud ho všichni nechají v klidu pracovat, vyvede naši republiku z dluhů. Věřím mu. Věřila jsem i panu Klausovi a štvalo mě, že jej opozice nenechala v klidu. Pracovat v takové atmosféře, klobouk dolů. Proto: Nesahejte nám na Babiše, většina národa mu věříme a jsme šťastní, že ho máme.
  Pomluva je hrozná věc. Zachytí se, jak lopuchové kuličky. Nikdy se neočistí docela. Znám to a vím, jak moc to bolí. Je to jak cejch. A kdo pomlouvá, dobře ví, co dělá, neboť chce ublížit. Tak je to s panem Babišem. Jak má pracovat, když je napadán, pomlouván? Nebo se někteří politici bojí jeho pracovitosti, aby také nemuseli hnout zadkem? Závidí mu úspěch, ale vždyť to dělá pro národ. A reakce pana Blessinga a Jankulára, pokud jsou to jména pravá, jsou nanejvýš arogantní. Asi potřebují být vulgární za každou cenu.

 • Celá naše rodina p.Babišovi fandí,jen mám obavu,že ho ti dlouholetí poslanci ,otráví svou stálou oponentůrou,že to vzdá,což by bolo moc škoda.Výsledky vládnutí minulých vlád za 25 let jsou žalostné no a morálka ? tá se úplně vytratila.

 • · Edit

  Nevolila jsem pravici a pana Babiše. Je však pravdou, že získá mnoho lidí na svou stranu, a i já jsem na vážkách. Je logický, nepotřebuje si „nahrabat“, má peněz dost a svým projevem mi je sympatický. Jestli sedí ty výsledky jeho práce ve vládě, pak má ještě více můj obdiv.

 • Když vládu kritizuje Kalousek, jen to vládu posílí. Fakt je, že je to Babišova vláda. Babiš trpí Sobotku jen do té doby, než ho přestane poslouchat. Sobotka poslouchat nepřestane, protože děkuje za každé nové ráno u koryta. Sobotka nikdy nepracoval a jde mu jen o udržení koryta. V tom je proti Babišovi ve velké nevýhodě. Babiš v politice být nemusí, Sobotka ano, protože nic jiného neumí. Je velmi smutné, že soběstačnost už nemáme ani v politice a musíme politiky dovážet.

 • · Edit

  Konečně někdo kdo se nebál mluvit pravdu ! To nebyla ta Havlova „pravda a láska“. ale pravda skutečná …

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*