Programový ředitel knihovny Václava Havla: „Zeman je pro nás ohromné ponížení“

Programový ředitel knihovny Václava Havla: „Zeman je pro nás ohromné ponížení“

„Zeman je pro nás ohromné ponížení a vlastně pokračování ponižování z dob komunismu, kdy jsem se styděl, že jsem Čechoslovák“ říká programový ředitel knihovny Václava Havla Jáchym Topol

Rozhovor na téma jeho románu nazvaný „O nicotě a ponižování“ byl zveřejněný jako příloha Práva dne 22. června 2017.

Údaje o Jáchymu Topolovi jsou zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1chym_Topol

Ve svých názorech pokračuje: „Komunistické Československo byla ubohá zakomplexovaná zem buranů obtočená ostnatým drátem – a moc jsme se od té doby bohužel nezměnili. Když dneska řeknu v cizině, I am from Czech Republic, tak se stydím před každým, kdo o nás něco ví. Možná je v tom něco mystického, jak se to kyvadlo za Havla vychýlilo obrovsky nahoru a jak to pak šlo strašně dolů. A je jedno, jestli jste k Havlovi coby politikovi kritičtí nebo ne, byl to prostě inteligentní chlap, se kterým byla navíc ještě legrace.“

Z životopisu Jáchyma Topola stojí za zmínku tyto údaje: Do roku 1993 byl šéfredaktorem časopisu Revolver Revue. Byl členem redakce týdeníku Respekt od jeho založení v roce 1990 do roku 2007. V letech 2009–2011 působil v redakci deníku Lidové noviny, nyní pracuje jako programový ředitel Knihovny Václava Havla. V září 2010 se stal laureátem Ceny Jaroslava Seiferta.Co říct k jeho názorům? Každý občan má samozřejmě právo na svůj vlastní názor, ale proč se vyjadřovat o svojí zemi jako ubohé zakomplexované zemi buranů? Před rokem 1989 jsem prožil většinu svého života, jsem starší než Jáchym Topol, ale, že bych se takto cítil? Pravda, byli jsme součástí Varšavské smlouvy s omezenou suverenitou, nesměli jsme svobodně cestovat, ale, že bychom byli ubozí zakomplexovaní burani?

K čemu nás vlastně dovedl Václava Havel?

Do vojenského paktu NATO, ve kterém nejsme o nic více suverénní než, když jsme byli součástí Varšavské smlouvy. NATO je navíc agresorská organizace, která vojensky napadá státy, které se nepodřídí jeho diktátu. Mrtví občané Srbska, Iráku a Libye by mohli „vyprávět“… V případě Srbska, které země NATO intenzivně bombardovaly přes 90 dní a kromě zabíjení civilistů ničily i civilní objekty jako dopravní infrastrukturu a průmyslové podniky, se Václav Havel zapsal do světových dějin svým výrokem o „bombardování výlučně humanitární povahy.“

Pokud by západní „demokracie“ na NATO uplatnila stejné zákony jako na režimy poražených států, tak by musela NATO nutně označit za zločineckou organizaci.

Máme být hrdí na vazalství vůči USA a Bruselu některých našich politiků opírajících se o názory Václava Havla? Máme být hrdi na jejich rusofobii a podlézání sudetským Němcům, se kterou nás ve světě kromě vynálezu „humanitárního bombardování“ reprezentují? Máme být hrdi na jejich posedlost Milošem Zemanem, kdy mu spílají těmi nejhoršími jmény a vystavují červené karty?

Čím se Miloš Zeman vlastně tolik provinil? Že vidí zájmy naší republiky někde jinde, než ve slepém patolízalství vůči USA a Bruselu?

Provinil se tím, že odmítá sankce proti Rusku kvůli válce na Ukrajině, kterou rozpoutali nelegitimní pučisté s podporou západní „demokracie“?

Provinil se tím, že chce navázat hospodářské styky s Čínou, se kterou nejvíce obchodují právě USA?

Provinil se, že odmítá islamizaci naší země, jako se to děje v západních zemích Evropy?

Provinil se, že odmítl jmenovat profesorem pedagoga Karlovy University M.C. Putnu, který běhal v průvodu homosexuálů s vulgárním transparentem a zesměšňoval Putina?

Pokud pro pana Topola a příznivce prezidenta Václava Havla, kteří se nestydí za jeho „humanistární bombardování“ představuje Miloš Zeman ohromné ponížení, tak já naopak mohu s klidným svědomím napsat, že jsem na Miloše Zemana hrdý, jakým způsobem hájí zájmy naší země.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Programový ředitel knihovny Václava Havla: „Zeman je pro nás ohromné ponížení“

  • Já panu prezidentu Zemanovi fandím, neboť s většinou jeho názorů se plně ztotožňuji. A když vidím adepty na kandidáty na prezidentskou funkci nevidím v nich žádnou osobnost,, která by byla schopna hájit zájem České republiky pokud by si s tím mohla v některých politických kruzích jak EU a doma uškodit. Nyní bude teprve nastávat štvanice proti Zemanovi, ať udělá cokoliv vše bude používáno proti jemu s jediným cílem, aby nebyl prezidentem. Vycvičení a jako sršni jednající televizní komentátoři nyní opět budou ve svém živlu a možná kromě pražské kavárny budce i rádoby vtipný a nejchytřejší Ján Kraus opět na koni a třeba opět zinscenuje nějaké divadlo, kde blbečkové budou mluvit podle jeho not a on se bude jen usmívat. .

  • Je nutne si ujasnit, ze Havel stal za bombardovanim Srbska, ktere nazval humanitarnim. Stalo se to za ministrovani krvave Madeleine Allbright, jeho pritelkyne, ktera je za to odpovedna a musi byt pohnana za to pred soud jako Milosevic, ktery byl nevinny a ktereho ve vezeni zabili. Zeman na zadnych zabijenich civilistu nikde ve svete neasistoval. Proto je Topol prolhany a dezinformujici dobytek, kdyz se takhle vyjadruje o nasem prezidentovi. Urazi tak i obcany, kteri ho zvolili a na just ho zvoli zase.
    Topol stoji na strane lokaju USA, kterymi je nase vlada, nase media, cela EU je vazalem USA. Proto musi vsude podporovat zlocinnou propagandu a agrese USA a NATO ve svete s miliony mrtvych. Nikdo se neodvazi v mediich rikat lidem pravdu, jinak se tam uz nedostane, jako treba skvely a zkuseny novinar p. Petranek. Zeman toto si uvedomuje a je jediny, ktery o vecech mluvi pravdive. Proto ho noshledi uSA za to nenavidi a dehonestuji, kde jen mohou. Ted pisi, ze se pocurava. Pro o nich mluvim jako o dobytku a nebude dale komentovat.
    Jako i v jinych zemich nastalo agrese v Srbsku po incidentu, ktery zorganizovaly tejne sluzby USA a Nemecka. Zastrelenym terosistum byly odebrany zbrane a pote co je nahazeli na hromadu, vyfotografovali, prohlasili je za civilisty zabite srbskou armadou!!! Dodnes je toto zamlcovano. Ani intervence zurnalistu v Nemecku k tehdejsimu mistru k zahranici (mezitim zemrel) byly ignorovany. Protoze Nemecko je zrovna tak oficielne vazal USA jako CR. USA chteji prosadit NWO (novy svetovy rad), kde by cela planeta byla pod ‚ochranou vladou‘ USA. K tomu potrebuji znicit vsechny zeme, ktere se nechteji podridit a tak z nich udelaly padouchy, ktere je nutne znicit: Rusko, Cinu, Iran, Sev. Koreu. K tomuto svazku se zacinaji ale uz pridavat dalsi zeme a rada zemi uz nechce obchodovat v dolarech, protoze ho USA neustale znehodnocuji a brzy zkrachuje jako svetova mena. USA konci jako velmoc, ketra si ale jeste stale hraje na hegemona, coz je nebezpecne pro svetovy mir.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*