Profesor: Švédská společnost se může kvůli masové migraci „rozplynout“

Profesor: Švédská společnost se může kvůli masové migraci „rozplynout“

Švédský profesor politických věd Tommy Möller varoval, že bezprecedentní masová migrace do Švédska, která probíhá v posledním desetiletí, by mohla rozložit „demokratickou sociální společnost“ této země.Profesor Möller, který vyučuje na Stockholmské univerzitě, prohlásil, že politická stabilita ve Švédsku byla značně ovlivněna masovou migrací a uvedl, že by mohla být zařazena do muzea. To uvedl v článku vydaném švédskými novinami Dagens Industri.

„Bez ohledu na to, co se stane, nikdo nemůže popřít, že naše společnost prošla významnými změnami v důsledku rozsáhlého přistěhovalectví, a tyto demografické změny v dohledné budoucnosti proniknou do švédské politiky,“ řekl Moller a zdůraznil vzestup proti-migračních Švédských demokratů (SD), kteří zaznamenali velké úspěchy v nedávných průzkumech veřejného mínění.

„Problémy ve zdravotnictví a ve školách, zvýšené náklady obcí na podporu dávek, nedostatek bydlení a v neposlední řadě narůstající zločiny gangů – to vše jsou problémy a některé z nich spojila SD s imigrací,“ uvedl.

Masová migrace je spojována s několika problémy, například v jižním městě Malmö, kde převážná většina podezřelých ze střelby pocházela z prostředí migrantů, podle informací švédských médií ve zprávě zveřejněné začátkem tohoto roku.

Obce, které přijaly velké množství žadatelů o azyl a migrantů od vrcholu migrační krize v roce 2015, také zažily finanční potíže, jako je například obec Bengtsfors, která na začátku tohoto roku tvrdila, že jí hrozí bankrot.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*