Profesor: Domorodí Nizozemci si musí zvyknout, že budou v zemi menšinou

Profesor: Domorodí Nizozemci si musí zvyknout, že budou v zemi menšinou

Nizozemský profesor Maurice Crul uvedl, že s rostoucím počtem migrantů a migrujících obyvatel žijících v Nizozemsku, domorodí Nizozemci si musí zvyknout na to, že budou menšinou.

Profesor na Free Universitě v Amsterdamu tvrdí, že ve větších městech v Nizozemsku jsou již bílí Nizozemci menšinou a že tento trend bude pokračovat i v menších městech a vesnicích, píše nizozemský deník Trouw.   „ V Amsterdamu nastal tento čas: tato skupina je menšinou. Pouze jeden ze tří mladých lidí mladších patnácti let má nizozemský původ,“ řekl profesor Crul a dodal: „Pokud chcete vědět, jak probíhá integrace, musíte se podívat na tuto skupinu. Kdo se komu přizpůsobí, když už tady nebude žádná většina?“

„První hosté byli malá migrační skupina v dominantní kultuře. S druhou a třetí generací je to zastaralá myšlenka. Integrace, která nyní funguje ve dvou směrech,“ dodal. „Tímto způsobem se může turecko-nizozemská osoba stát vaším novým manažerem. Nebo vaše dítě bude ve škole menšinou. To je nová realita. To je nová realita, s níž bude konfrontována stará „dominantní většina“.

Profesor Crul, společně s týmem osmi výzkumníků nedávno získali od Evropské rady pro výzkum 2,5 miliónů eur, aby v této oblasti provedli studie v Rotterdamu, Amsterdamu, Frankfurtu, Antverpách, Malmö a Vídni.

Tyto poznámky připomínají ty, které minulý týden pronesla německá politička Barbara Johnová, která napsala, že by se Němci neměli obávat, že se stanou ve svých vlastních městech menšinou.

Profesorka Johnová, členka křesťanské demokratické unie (CDU) kancléřky Merkelové, napsala: „Trend směrem k rychle rostoucímu podílu migrantů je nezvratný.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*