Proč USA podnikly invazi do Sýrie a proč muselo zasáhnout Rusko?

Proč USA podnikly invazi do Sýrie a proč muselo zasáhnout Rusko?

Proč USA podnikly invazi do Sýrie a proč muselo Rusko zasáhnout? Proč Rusko chrání Sýrii? Je veřejným tajemstvím, že Washington vytvořil Islámský stát a jiné teroristické skupiny na Středním východě, ale o semeniště mezinárodního terorismu tady teď nejde.         

Netřeba dodávat, že je Ruská federace hlavním protivníkem amerického režimu, protože se Rusku podařilo stát se velmocí, která není závislá na Spojených státech. Konečným cílem Washingtonu je zničit Rusko. Přímá válka proti Rusku je z pochopitelných důvodů vyloučena. Spojené státy se rozhodly dosáhnout svých cílů jinými způsoby.

Základní prvek je ekonomickým způsobem. Samozřejmě, že bude pro Rusko těžké udržet svou armádu a obranyschopnost, když na to nebude mít peníze. To je místo, kde Washington vidí ruskou zranitelnost. Odkud pochází ruské peníze? Lví podíl ruských příjmů pochází z prodeje zemního plynu, protože je Rusko hlavním světovým vývozcem tohoto paliva.

Aby zbavily Rusko těchto příjmů, nebo je značně snížily, USA by musely vytvořit konkurenci a nechat Evropu používat levnější plyn od někoho jiného. Dalším největším vývozcem zemního plynu je Katar. Seznam pokračuje Spojenými arabskými emiráty, Kuvajtem, a Saúdskou Arábií.

Přesto, převážení zemního plynu z těchto středovýchodních zemí po moři je velmi nákladné. Je mnohem výhodnější postavit potrubí. To je to, co chtějí Spojené státy udělat. USA vytvořily chaos v regionu. Přesto tam byl problém. Na severu Iráku a na jihu Turecka žijí Kurdové- tito lidé by Američanům nedovolili vybodovat plynovod přes jejich území.

Z tohoto důvodu, zbývá jen jedna cesta- Sýrie. Sýrie je další velký problém, protože syrský prezident Bašár Asad se přátelí s Ruskem. On by také nedovolil USA vybudovat přes Sýrii plynovod. USA označily Asada za tyrana, vytvořily „opozici“, dodávají jí zbraně a rozpoutaly občanskou válku.

To je hlavním důvodem americké invaze do Sýrie, která začala před pěti lety. V roce 2016 Asadovy síly byly příliš slabé na to, aby pokračovaly v boji. Islámský stát jako produkt Washingtonu byl v Sýrii na vzestupu. Rusko již nemohlo déle nečinně přihlížet. Proto byly ruské síly nasazeny na ochranu oficiální syrské vlády a syrské státnosti.

Rusko úspěšně zničilo převážnou většinu americké „opozice“ a teroristy. Vláda Bašára Asada opět posílila a USA nemohou budovat svůj alternativní plynovod.

 

(PRAVDA/svobodnenoviny.eu Foto: Pravda.ru)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Proč USA podnikly invazi do Sýrie a proč muselo zasáhnout Rusko?

  • Fasisticke USA, rise zla drti ve svem zajmu kazdeho, kdo ji stoji v ceste. Je to rise zla, zodpovedna za miliony mrtvych civilistu a deti, ktere musely zemrit, protoze staty kde zily staly USA v ceste. Drzi se nad vodou jedine tisknutim miliard dolaru, ktere ovsem menu neoslabuji, protoze jejich zidovsti bankeri manipuluji s cenou zlata. Vse jednou spadne jako domecek z karet. Predtim ale nez se to stane rozpoutaji peklo na zemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*