Proč tolik poměrně chytrých lidí stále věří v EU, Merkelovou a spol.?

Proč tolik poměrně chytrých lidí stále věří v EU, Merkelovou a spol.?

Možná ze strachu, že by se jim zhroutily jejich dosavadní jistoty, a najednou by byli postaveni před fakt, že vlády většiny zemí EU se chovají proti národním zájmům svých zemí…,že právní stát, jenž tu sice nedokonale a s chybami, ale přesto fungoval, přestává existovat, že už si zase velmi viditelně nejsme před zákonem rovni, už nad zákonem nestojí jen pár mafiánů, ale příslušníci různých privilegovaných menšin, kteří vás mohou na ulici zmlátit a okrást, ale když se začnete bránit, zločince a rasistu udělají z vás, zatímco pravděpodobnost, že vás odbouchne nějaká mafie, je asi tisíckrát menší a dá se s tím žít.

Že generace, jež postupně přebírá politickou moc, má méně morálních zábran oproti generacím předešlým, i když ta vnitřně nemorální část starších se s chutí přidává, neb už se tolik nemusí bát všeobecného odsudku…, že to, co by si dříve dovolili někde v hospodě nebo na soukromém večírku pod vlivem alkoholu, dneska lidi jako Pavel Novotný předvádějí nepokrytě a veřejně, nic se jim za to politicky nestane, takže jsou na to ještě hrdí…, ale z toho má spousta „jakože vzdělanců“ obrovský strach.

Ti dole si většinou myslí svoje vždycky, takže si ponadávají, často se nechtějí angažovat, protože pro ně politika byla a bude svinstvo….

Kdežto taková ta jakože „inteligentnější“ střední třída si zakládá na tom, že tu platí jakési hodnoty, které „za bolševika neplatily“, hřeje je pocit, že žijí v „civilizované, demokratické a svobodné“ EU, a kdyby připustili, že se to fakt těžce hroutí, že cenzura již není tabu, že lidská práva platí jen pro někoho, že ten proces neustále běží, takže jsou v ohrožení i ty naše jistoty, které zatím ještě jakš takš platí…, třeba důchodový systém…, řečeno s nadsázkou, zhroutil by se jim jejich mentální svět, proto svou starou víru čím dál agresivněji brání před krutou realitou, která jim ji čím dál víc kazí, asi jako když ráno zvoní budík, ale nejradši byste ho roztřískali, protože komu by se chtělo vstávat a jít ven do mrazu?

Na ty nahoře nemůžou, tak si svůj hněv vybíjejí na „poslech špatných zpráv“, kteří jsou už tak režimu nepohodlní, takže trefovat se do nich je bráno jako „společensko-politická zásluha“. A ještě jim to utvrdí jejich možná již podvědomě nahlodanou víru v „západní liberální svět“, asi jako když se při nějaké středověké pohromě upalovaly různé čarodejnice, na něž se naházela veškerá vina za všechno zlo světa, lidé pak na čas získali novou naději, že když se zbavili „viníků“, bude zase dobře.

Co proti tomu dělat? Zatím můžeme jen jedno – postupně jim tu falešnou víru rozbíjet a tlačit naivní liberální „lepšolidi“ ke konfrontaci s pravdou a realitou, že žijeme v jiném světě, než jsme žili dejme tomu před patnácti či dvaceti lety. Až potom bude šance, že se probuzená menšina změní ve většinu a že se něco začne dít, do té doby stále budou tito mentální slepci věřit, že jsme nějací „nenávistní extremisté“, ačkoli se jen snažíme bránit jistoty a hodnoty, které ještě před těmi dvaceti lety tak nějak platily, byť s různými těmi „ale“, jenže dnes fungovat přestávají úplně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Proč tolik poměrně chytrých lidí stále věří v EU, Merkelovou a spol.?

  • V článku jsou zajímavé postřehy. Mám pocit, že jsme se ocitli v době „černo-bílého“ způsobu myšlení. Možná je to i důsledek toho, že situace v EU v některých oblastech zašla příliš daleko a politici s podporou „svých“ novinářů předkládají a formulují věci černo-bíle, aby mohli manipulovat a rozdělovat lidi. U politiků mi chybí schopnost, nebo spíš ochota, dělat kompromisy, naslouchat, diskutovat, hledat společná řešení v prospěch všech, a tak zmírnit nenávist mezi jednotlivými rozdílnými stranami, vrstvami obyvatelstva atd. Vždyť i ve vztahu pouhých dvou lidí je třeba mnoho kompromisů a ochoty spolupráce, aby to fungovalo. Ale toho se asi nedočkáme, protože takových vůdců v historii bylo málo. EU má svůj ideologický program, který se snaží protlačit a jeden ze způsobů, jak těmto věcem čelit, je nereagovat nenávistně, jinak to vyvolá pouze stejnou nenávistnou reakci typu „oko za oko, zub za zub“ a to nemá řešení. Podle mého je třeba čelit „vzděláním“. Když Novotný propaguje Vlasovce, pouhé nadávání nic nezmění. Ale když vzdělaní lidé napíšou fundované historické články z autorizovaných zdrojů přímo se týkající např. problematiky Vlasovců a ty články se budou šířit, více lidí bude mít možnost přečíst si, jak to skutečně bylo a udělat si vlastní názor. Takových článků jsem zaznamenala jen pár. Abych mohla někoho podpořit, musím vědět, jakou věc podporuji, musím o ní něco vědět, jinak jsem jen ovce. Věřím, že i v době manipulací a různých tlaků se najdou vzdělaní lidé, kteří budou chtít šířit objektivní pravdu bez nenávisti, na základě faktů…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*