Proč také nesouhlasím s transgenderovým předěláváním lidí?

Proč také nesouhlasím s transgenderovým předěláváním lidí?

Na téma transgenderového předělávání lidí jsem se tu rozčiloval už mnohokrát. Ale ještě jsem tu neřekl další z hlavních důvodů, proč s tímto počínáním nesouhlasím. Tím dalším důvodem jsou lékaři a pacienti. Jak to myslím? Takto:



Představte si takovou situace, že jinak zcela zdravý člověk si vymyslí, že se nechá přeoperovat na něco jiného. Třeba na bytost opačného pohlaví nebo na mimozemšťana (i takové případy jsou, viz článek „Co je reálnější? Existence třetích pohlaví nebo mimozemšťanů?„) nebo ještě na něco jiného. Samozřejmě, že se s tím musí obrátit na lékaře, protože jinak, než s lékařem tohle udělat nejde. A lékař mu vyhoví. A dá se do práce.

A už vidíte, v čem je ta chyba? Lékař je název profese odvozený od slova léčit. Takže po tomto (možná povedeném) předělání pak tento původně zdravý jedinec bude muset být s největší pravděpodobností trvale pod lékařskou kontrolou, obdobně jako když někdo podstoupí transplantaci nějakého orgánu.

Ale to není pořád všechno. Všude slyšíme, jak je u nás nedostatek lékařů. A teď se objeví člověk, který bude skutečně nemocný. Třeba onemocní rakovinou nebo jinou vážnou nemocí. A my si představme, že tito lékaři místo toho, aby mohli pomáhat skutečně takto nemocným lidem, jak to určuje původní poslání jejich profese, musí místo toho řešit takovéto snílky a fantasty, kteří si řekli, že se chtěj stát někým jiným, než jsou.

A protože mě se takovéto situace zdá postavená na hlavu a chtěl bych, aby lékaři skutečně hlavně léčili ty lidi, kteří to ze zdravotních důvodů potřebují, tak s transgenderovým a i jiným předěláváním jinak zdravých lidí nesouhlasím.

 




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*