Proč si Ukrajina nikdy nevezme zpět Krym

Proč si Ukrajina nikdy nevezme zpět Krym

Ukrajinský ministr obrany Valerij Heletej je stěží věrohodnou postavou.

Nejenže nedávno prohlásil, že Rusko hrozilo Ukrajině jadernými útoky, ale dokonce řekl ukrajinským novinářům, že Rusko již provedlo dva taktické jaderné údery na město Luhansk (čímž chtěl zřejmě vysvětlit, proč odtamtud ukrajinské síly ustoupily). Junta později tuto zprávu popřela a obvinila ze lži novináře, kteří tuto zprávu publikovali.

Navzdory tomuto šílenství, Geletei přesto upoutal pozornost celého světa, když slíbil Ukrajinské radě, že Ukrajina znovu obsadí Krym a uspořádá v Sevastopolu vítěznou přehlídku. Rada (ukrajinský parlament) přijala toto prohlášení ovacemi ve stoje.

Poloostrov Krym Foto: Reuters
Poloostrov Krym Foto: AP

Pravdou ale je, že k tomu nikdy nedojde. Zde jsou důvody proč:

Do roku 2020 bude mít Rusko dokončeno následující obranný plán:

  • Samostatná armádní skupina, podobná té v Kaliningradu, bude vytvořena společně se základnou pro bombardéry. Pozemní síly budou zahrnovat brigádu vzdušných útočných sil, jednu brigádu Spetsnaz, jednu brigádu námořní pěchoty a jednu mechanizovanou střeleckou brigádu. Dříve se také hovořilo o jedné nebo dvou výsadkových brigádách a jedné tankové brigádě.
  • Ruské letectvo plánuje nasadit na Krymu také bombardéry Tupolev Tu-22M3, které budou schopny nejen bránit Krym proti jakémukoliv ohrožení z moře, ale také zničit klíčové prvky protiraketového systému USA/NATO nyní nasazeno v jižní Evropě.
  • V neposlední řadě bude Krym bráněn raketami pobřežní obrany, systémy protivzdušné obrany a protilodními řízenými střelami.

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Proč si Ukrajina nikdy nevezme zpět Krym

  • Rusko se musí bránit, když americké vši se rozlejzají po světě a infikují svět zločinem,
    Lék proti vším už existuje, proti americkým se vyvíjí.

  • Když USA investovaly 5 miliard dolarů do rozvratu Ukrajiny, bylo to proto, aby mohly v Sevastopolu vybudovat svou vojenskou základnu. Putin předešel válce tím, že Krym zabral. Pro USA je Ukrajina bez Krymu nezajímavá, takže už jí nechají svému osudu. Nyní je Ukrajina ve strategických plánech NATO i Ruska jen jako potenciální bojiště, na kterém by se velmoci mohly střetnout. Ukrajina skončí rozdělená na západní a východní. Východní bude proruská a bude se tam alespoň nějak dát žít, západní bude ležet ladem, protože veškeré peníze z USA a EU se tam rozkradou. Nakonec i v té západní části si Ukrajinci uvědomí, že do Evropy nepatří a vrátí se do sféry vlivu Ruska. Ukrajina je problém pro své spojence, nikoliv pro nepřátele.

  • Nebít dnes Krym ruský, byly by dnes jejich obyvatelé/rusové/vyhlazeni nebo aspon řádně převychováni /vis ODĚSSA, nebo zničené město Doněck/ ukrajinci a rádoby turky. To by jistě líbilo našim rusobijským pohunkům /Šětina,Kalousek,Loudát a další Topk-havloidiotům/. Dějiny se ale nepíší V kavárně v Praze, ale lidmi žijící v místě jejich domoviny!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*