Proč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?

Proč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?

Ruský protikorupční bloger Alexej Navalnyj se z nevysvětlitelných důvodů rozhodl vrátit do země, o které tvrdil, že se ho neúspěšně pokusila zabít, a je s podivem, že načasoval svoji cestu tak, aby se kryla s obdobím, které bezprostředně předcházelo inauguraci Bidena. Přičemž nejde o nic jiného, než o vyprovokování k hybridní válce, kdy nastupující prezident USA bude mít „veřejně věrohodnou“ záminku k zintenzivnění protiruského tažení, jíž bude předcházet zadržení Navalného kvůli porušování podmíněného trestu.

Mnoho lidí se pozastavilo nad tím, proč by se ruský protikorupční bloger Alexej Navalnyj vracel do té země, o které tvrdil, že se ho loni pokusila neúspěšně zabít, avšak přesně tohle se Navalnyj z nevysvětlitelných důvodů rozhodl o víkendu udělat.

Předtím se léčil v berlínské nemocnici, neboť byl otráven neznámou chemickou látkou, o níž západní mainstreamová média tvrdila, že jde o látku novičok, vyrobenou v Rusku. Moskva tato údajná obvinění rázně popřela. Koneckonců selský rozum nám říká, že Kreml by především nenechal Navalného odejít z Ruska, kdyby ho chtěl skutečně zavraždit. Rozhodně příběh o informační válce, který v poslední době spřádají nepřátelské síly, je o tom, že Rusko je takzvaný „ničemný režim“, který si zaslouží, aby byl agresivní cestou izolován od mezinárodního společenství, možná i prostřednictvím uvalení dalších sankcí.Většina pozorovatelů očekávala, že Navalnyj stráví zbytek života v zahraničí, kde bude vystupovat jako symbolická, ale politicky nevýznamná „opoziční“ postava, jak je tento bloger obecně, avšak nesprávně, popisován. Proto byli všichni překvapeni jeho nedávným oznámením, že se vrátí domů, a to navzdory prohlášením místních úřadů, že bude zadržen kvůli porušování podmíněného trestu, což se nakonec skutečně stalo. Podle nařízení soudu bude zadržení trvat do 15. února.

Tato posloupnost událostí zase podnítila nového poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivana k ostré kritice Kremlu za dodržování vlastních zákonů. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová mu následně doporučila, aby dodržoval mezinárodní právo tím, že nebude zasahovat do národní legislativy suverénních států. Brzy nato ministři zahraničí Británie a Německa zopakovali Sullivanův požadavek, aby byl Navalnyj okamžitě propuštěn. Jak je evidentně vidět, tento incident je zneužíván za účelem informační války proti Rusku.

S ohledem na to se jeví jako přesvědčivé, že Navalnyj načasoval svůj provokativně nesmyslný návrat do Ruska tak, aby se překrýval s předvečerem středeční inaugurace Bidena. Účelem bylo vytvořit „veřejně věrohodnou“ záminku pro nastupujícího prezidenta, aby mohl zintenzivnit protiruské tažení následně po zadržení Navalného kvůli jeho porušování podmíněného trestu.

Celou tu dobu byl skutečným cílem Nord Stream 2, nikoli takzvaná podpora tzv. „demokracie“ a „lidských práv“ v Rusku, jak bylo zřejmé v okamžiku, kdy zahraniční lídři začaly požadovat sankce proti tomuto projektu krátce poté, kdy se poprvé objevily zprávy o otravě Navalného loni v létě. Biden také plánuje sestavit „Alianci demokracií“ jako součást nadcházející měkké síly USA, zaměřené na propojení geograficky nesourodé sítě spojenců. Budou tak mít „sjednocující důvod“ se sjednotit v souvislosti s odmítnutím zadržování Navalného, což by mohlo rovněž posloužit k přiblížení se k jejich velkému strategickému cíli.

Nemělo by se zapomínat na to, že prezident Putin minulý měsíc během své výroční tiskové konference obvinil Navalného (ačkoli ho přímo nejmenoval, ​​protože raději používá eufemismus „berlínský pacient“) ze spolupráce s americkými zpravodajskými agenturami, což dodává na věrohodnosti mé interpretace nedávných událostí – které jsou součástí předem naplánovaných provokací hybridní války, a to kvůli cílům, které jsem již objasnil výše.

Navalnyj nikdy ve skutečnosti nepociťoval, že by se ho jeho vláda pokoušela vloni v létě zabít, jinak by se na místo činu nikdy nevrátil, pokud by tomu tak opravdu bylo. Ani by mu to jeho manipulanti z řad zpravodajských služeb nedovolili. Pouze chtějí, aby sloužil jako „opoziční“ ikona, což je role, o které si myslí, že bude účinnější hrát ji v Rusku (ať už ve vězení nebo na svobodě), než někde v zahraničí, například v Německu. Proto se Navalnyj tajemně rozhodl, že se vrátí o víkendu domů, což samo o sobě vyvrátilo jeho předchozí tvrzení, že se ho Kreml pokusil neúspěšně zabít. Skutečným cílem jeho návratu je sjednotit „opozici“ a „ospravedlnit“ sankce proti plynovodu Nord Stream 2.

 

zdroj: https://www.globalresearch.ca překlad: http://www.zvedavec.org
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Proč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?

  • Navalnyj dobře ví, co se stalo. Proto ví, že kdyby ho chtěli zabít ruské tajné služby, byl by už dávno mrtev bez ohledu na to, kde se na planetě vyskytuje. Jenže ví, jak to všechno zinscenoval dle pokynů západních tajných služeb, takže mu nic v Rusku nehrozí. Západ podobně využíval Havla k diverzi proti ČSSR. Ale v Rusku není Jakeš, ale Putin.

  • Proč neuvalila EU sankce na Francii, když tam několik měsíců probíhaly masové demonstrace tvrdě potlačované policií?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*