Proč rozhovory OSN o změně klimatu zcela ignorují důvod největší produkce skleníkových plynů?

Proč rozhovory OSN o změně klimatu zcela ignorují důvod největší produkce skleníkových plynů?

Jak již většina z vás ví, světoví lídři, vědci a aktivisté z celého světa se sešli ve Francii, aby diskutovali o otázkách změny klimatu. Jedná se o jedno z největších setkání světových vůdců v historii, a jeho cílem je bojovat proti tomu, co mnozí nazývají poslední šancí planety na zmírnění dopadů změny klimatu.

Tyto rozhovory probíhají již po celá desetiletí, a odborníci, vlády a podniky již dlouho vědí, že existují lepší způsoby na výrobu energie, jakož i účinnější způsoby k uspokojení našich přepravních potřeb, ale přesto si zvolili v tomto ohledu stagnovat.

Jeden z nejvíce matoucích prvků problému změny klimatu, je naše neochota uznat hlavního viníka tohoto problému. Průmyslové zemědělství vytváří více emisí skleníkových plynů, než všechny formy dopravy dohromady. Nevěříte tomu? Nebyly byste první, a to proto, že souvislost mezi živočišnou výrobou a emisí skleníkových plynů je prakticky ignorována klimatickými aktivisty, médií hlavního proudu, a vládami po celá desetiletí- to například zahrnuje hlavní aktivistické skupiny, jako je Greenpeace.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Možná, že to letos bude jinak, ale zatím, všechny média se zaměřují výhradně na energetiku a dopravu.

Nicméně, někteří lidé jsou ochotni tomuto problému čelit. Věděli jste, že v roce 2006, Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství vydala zprávu o tom, že obchod s hospodářskými zvířaty vytváří více emisí skleníkových plynů, než všechny formy dopravy dohromady? Věděli jste, že 51 procent (nebo více) globálních emisí skleníkových plynů jsou způsobeny zemědělskými zvířaty? (Zdroj) (Zdroj) (Zdroj) (Zdroj)

Existují některé zdroje, které uvádějí, že zpráva OSN tomuto problému přisoudila jen 18 procent. I v případě, že je to méně než 50 procent, skutečnost, že tato problematika nebyla vůbec zmíněna, je zarážející.

Každým rokem se pro potravinářské účely vychovou miliardy zvířat, a mnoho z nich projde obrovským množstvím bolesti, zneužíváním a naprostým mučením, během tohoto procesu. Je to nepochybně strašné. Vedlejší produkt tohoto masového vraždění je množství zvířecích exkrementů, které uvolňují metan a další skleníkové plyny do zemské atmosféry. Metan je nejméně 20 krát silnější než oxid uhličitý, a půl miliardy kuřat vychovaných ročně jen v Delaware a Marylandu vyprodukuje dostatečné množství odpadu, který by zaplnil kopuli velikosti hlavního města 50 krát ročně. Pokud jde o krávy, ty vyprodukují denně 60 litrů metanu. V současné době existuje 88 miliónů kusů skotu jen ve Spojených státech, které jsou chovány výhradně pro porážku. Můžete si to spočítat. Jen chov krav sám o sobě vyprodukuje více metanu, než kombinace úniků zemního plynu, frakování, a skládek.

„Mé výpočty ukazují, že bez použití jakéhokoliv plynu nebo ropy, nebo jakéhokoliv paliva, od tohoto dne, bychom překročili naše maximální emise skleníkových plynů v roce 2030, aniž by existovalo odvětví elektřiny, nebo průmyslu. Vše jednoduše tím, že se zvýší produkce dobytka,“ napsal Dr. Richard Oppenlander, výzkumník životního prostředí a autor knihy „“Comfortably Unaware”.

Níže je krátký klip z dokumentárního cyklu Cowspiracy, který je věnován k vytváření povědomí o těchto skutečnostech. (ENG)

 

Kdo sponzoruje rozhovory OSN o změně klimatu?

K soukromým sponzorům těchto rozhovorů o změně klimatu patří společnosti Shell a Exxon Mobile, abychom jmenovali jen některé. Jak ironické? Je obzvlášť matoucí, když vezmete v úvahu fakt, že společnost Exxon Mobile věděla o změně klimatu již před téměř 40 lety- celých 11 let, než se tato informace dostala na veřejnost- a rozhodla se o tom mlčet.

Výtažek článku z deníku Scientific American:

Ve svém osm měsíců dlouhém vyšetřování, novináři a deník InsideClimate News zpovídali bývalé zaměstnance společnosti Exxon, vědce a federální úředníky a analyzovali stovky stran interních dokumentů. Zjistili, že společnost věděla o změnách klimatu již v roce 1977…

Hovoříme o „světových lídrech“ a korporacích, kteří nenesou odpovědnost za svou spoluúčast na této katastrofě. Tolik ničení a poškozování životního prostředí (které jsme dovolili) lze připsat přímo těnto skupinám, přesto tyto skupiny sponzorují akce v boji proti účinkům samotného problému, který i nadále přispívá k tomu, že všichni ignorujeme nejdůležitější faktor změny klimatu- průmyslové zemědělství. Je to trochu matoucí, přinejmenším. Je těžké uvěřit, že jim skutečně záleží na této planetě. Takže, co se skutečně děje? Jak mohou pokračovat nadále znečišťovat naši planetu, znečišťovat naše životní prostředí, a prodlužovat zbytečné války?

Profesor Lennart Bengtsson, švédský klimatolog, bývalý ředitel Institutu Maxe Plancka pro meteorologii, vítěz 51. IMO Ceny Světové meteorologické organizace, a jeden z předních světových klimatologů, řekl, že:

„Problém, kterému nyní čelíme ve vědecké komunitě je, že někteří vědci míchají svou vědeckou úlohu s úlohou klimatických aktivistů… Je to důkaz toho, jak je věda postupně ovlivňována politickými názory. Realita nedržela krok s počítačovými modely.“ (Zdroj)

Tohle je jedna z obav, kterou jsem vždy měl, pokud jde o změnu klimatu. Dalším problémem je skutečnost, alespoň podle nové studie, která byla nedávno zveřejněná agenturou NASA, že Antarktida ve skutečnosti získává více ledu, než ztratila. NASA to oznámila poté, co jejich satelity zkoumaly výšky ledových příkrovů, a zjistily, že tato zjištění odporují tvrzením, že Antarktidě ubývá led a tato ztráta přispívá ke globálnímu růstu hladiny moře.

Dokument s názvem „Hromadné zisky antarktického příkrovu překročily ztráty“  byl publikován v časopise Journal of Glaciology. (Zdroj)

Není to tak dávno, co NASA kvůli názorům o globálním oteplování propustila asi 50 svých zaměstnanců. (Zdroj) (Zdroj)

Rozhodně nejsem skeptik na změnu klimatu, ale jsem zmaten. Bez ohledu na to, jak moc nebo jak málo se můžeme dohodnout na této otázce, je skutečností, že musíme změnit způsob, jakým vyrábíme energii a jak jíme, to je jasné. O tom není pochyb.

Dále nemohu pochopit, proč Mark Zuckerberg, Bill Gates a další miliardáři neinvestují do takových technologií: www.tewari.org

 

 

CE/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Proč rozhovory OSN o změně klimatu zcela ignorují důvod největší produkce skleníkových plynů?

  • Já se autora zeptám,když jsou na vině hospodářská zvýřata(což se mi zdá jako blbost)kolik toho metanu vyprodukuje tedy lidstvo???To neprodukuje a neničí nic???

  • Fajn a teď pravý důvod toho všeho. Pokud zavedete centrální regulaci spalin, budete pak moci zcela monopolizovat a ovládat VŠE co je produkuje. Super ne ? A právě o to jde, ne nějaka planeta to je každému z nich u zadku.
    Pak budete moci řict, hele Pepo, já ti zavřu firmu, ale fakt to není kvůli tomu, že mi konkuruješ, vypouštíš moc spalin.
    Globální oteplování ma za cíl zavést globální výpalné. Sen každého mafiána.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*