Proč Německo utajuje trestné činy páchané migranty?

Proč Německo utajuje trestné činy páchané migranty?

Počet trestných činů spáchaných cizinci, v první řadě nelegálními migranty, dramaticky v posledních dvou letech v Německu vzrostl. Podle Spolkového kriminálního úřadu (BKA), migranti spáchali více než 200.000 trestných činů v roce 2015. Tento počet je o 80% vyšší, než v roce předchozím.

Ve skutečnosti, experti tvrdí, že počet trestných činů je mnohem vyšší. Mnohé z těchto případů jsou záměrně ututlány, protože existují politické instrukce nezveřejňovat zločiny spáchané migranty, aby nedošlo k podněcování proti-imigračních nálad.

Předseda Svazu německých trestních orgánů, André Schultz, tvrdí, že až 90% ze sexuálních trestných činů spáchaných v Německu není zahrnuto do oficiálních statistik.

Podle odborníků, zatajování trestné činnosti je politika, kterou německé orgány sledují v pravidelných intervalech. Německý tisk dělá to samé, protože německé sdělovací prostředky mají zakázáno označovat národnost podezřelých.

Není to tak dávno, kdy největší německá televize, ARD, byla kritizována za to, že ignorovala zveřejnit informace o incidentu znásilnění ženy uprchlíkem z Afghánistánu. Redakce televize ARD rozhodla, že nezahrne zatčení 17letého uprchlíka ve zpravodajském pořadu. Lidé na sociálních sítích televizi kritizovali a obvinili kanál z vědomého utajování trestného činu ve snaze zůstat „politicky korektní,“ píše AFP.

V loňském roce, Německo otevřelo své hranice pro asi milión muslimských uprchlíků. To mělo za následek sexuální obtěžování německých žen v Kolíně nad Rýnem, teroristický útok v nákupním centru Olympia, útoky ve vlaku, nemluvě o množství zločinů znásilnění a jiné útoky, kterých se migranti dopouštějí.

Předseda německé Policejní unie, Rainer Wendt, popsal situaci v Německu jako „kombinaci duševní nestability, terorismu a trestné činnosti“. Uprchlická krize v Německu vyvolala růst nacionalistických hnutí a pochody v ulicích německých měst. Hnutí Pegida (Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu) bylo prohlášeno za islamofobní, zatímco mnozí němečtí úředníci přestali být zticha. Na východě Německa, CDU kancléřky Merkelové prohrála volby před euroskeptickou organizací Alternativa pro Německo.

Angela Merkelová začala se zmírňováním své politiky otevřených dveří. Ujistila Němce, že Německo je schopno tento problém zvládnout. Slíbila také, že masivní příliv uprchlíků jako v roce 2015 se již nebude opakovat. Německá kancléřka také začala hovořit o potřebě zákazu nošení burky a zdůraznila nadřazenost sekulárních zákonů nad zákony šaría.

Nicméně, integrační proces byl již zahájen. Bylo oznámeno, že německé ženy již začaly rodit děti migrantů. Porodnost v Německu se zvýšila 1,5 krát v loňském roce a dosáhla rekord u žen kolem třiceti let.

„Migranti a uprchlíci dali Německu to, co tato země potřebuje nejvíce- děti,“ informovala agentura Bloomberg. Podle agentury, Německo v současné době zažívá populační explozi a porodnost náhle vzrostla o 50 procent, informuje Life.

Odborníci vidí pozitivní i negativní aspekty tohoto jevu.

„Pozitivní postoj Angely Merkelové k migraci není náhoda. Německo má ve skutečnosti vážné demografické problémy. Příliv migrantů, objektivně vzato, je pro Německo užitečný. V tomto ohledu slouží jako dobrý příklad Japonsko. Japonsko pevně blokuje migraci, mezitím co například Jižní Korea podporuje migraci pracovních sil. Jihokorejská ekonomika roste, zatímco japonská ekonomika stagnuje,“ tvrdí.

„Funguje to dobře, když je migrace nastavitelná a cílená, to ale nemůžeme říci o migraci do Evropy. Existuje více mínusů než plusů v tomto bodě. Migrační krize povzbudila protestní nálady v celé evropské společnosti. Mnoho z těchto migrantů, kteří přicházejí do Evropy, nechce pracovat. Chtějí žít ze sociálních dávek od evropských vlád,“ sdělil vedoucí výzkumník Mezinárodní laboratoře demografie a politické dynamiky Andrei Korotaev serveru Pravda.ru.

 

(Pravda/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Proč Německo utajuje trestné činy páchané migranty?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*