Proč nechcete, aby Česká republika měla silnější hlas v EU, pane premiére?

Proč nechcete, aby Česká republika měla silnější hlas v EU, pane premiére?

Je zarážející, že premiér Sobotka ihned v zárodku odmítl plán na posílení role střední Evropy v rámci EU. Mimochodem, o tomto plánu jednal prezident Miloš Zeman s rakouským prezidentským kandidátem Hoferem.

Položme si otázku, proč premiér Bohuslav Sobotka nechce, aby Česká republika měla silnější hlas v Evropské unii. On snad nevidí či nechce vidět, že Česko hraje v rámci EU jen podružnou roli? Vždyť primárním zájmem pana Sobotky by mělo být, aby ČR měla stejně silný hlas v Evropské unii jako jiní.

Visegrádská skupina musí razantně posílit. V Evropské unii musíme být slyšet, musíme si prosadit svoje zájmy tak, jako to dělá Německo či Francie. Nelze už jen poslouchat příkazy a slepě je vykonávat. Toto by si měl uvědomit premiér Sobotka. Na druhou stranu chápu, že cokoli, co navrhne prezident Zeman, pan Sobotka odmítne, bohužel.

Myslím, že je nejvyšší čas, aby premiér našeho státu myslel na zájmy republiky. Pokud tak neučiní, Česko bude v tomto případě vždy hrát podružnou roli v rámci EU.

Buďme rádi, že prezident Zeman na rozdíl od premiéra Sobotky tvrdě prosazuje zájmy Česka v zahraničí.

 Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Proč nechcete, aby Česká republika měla silnější hlas v EU, pane premiére?

  • Sobotka demisi nepoda, Cechu. Souhlasim, ze je to bezpaterni slimak a mel byt uz davno rozslapnut i s celou vladou. za to je zodpovedny Zeman, ktery ma pravomoc vladu odvolat a presto tak neucinil. Zeman sliboval, jak s vladou pry zatoci a misto toho vesele podepisuje jejich predlozene navrhy a zakony. Na jeho posledni novorocni projev hned tak nezapomenu, kde vladu chvalil, az se hory v zime zazelenaly a dodal, ze mame duvod k usmevu jak dobre pracuje. Malem jsem z toho dostala koprivku. Zeman patri k teze klice. Co sibudem namlouvat.

  • Už je trapné pořád připomínat, že Sobotka nehájí zájem českého státu ani V4 na kterým se spolu domluvili, ale samovolených lídrů EU a USA. Sobotka by se měl zodpovídat z vlastizrady poslanecké sněmovně a senátu, nebo raději podat DEMISI do rukou prezidenta i s celou protilidovou vládou !!

  • Sobotka nikdy nepracoval, je od mládí v politice. Neštítí se žádného podrazu. Pokud bude sílit byrokracie a vliv Bruselu, nemusí se o koryto bát. Jakmile se dostanou k moci pragmatičtí politici, kteří budou hájit zájmy ČR, Sobotka skončí. Sobotka vsadil na Merkelovou a s ní půjde na smetiště dějin. Pokud ne, budeme tu mít čtvrtou říši a Sobotka bude hrát roli Háchy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*