Proč může hrát Bitva o Aleppo rozhodující roli v syrské válce

Proč může hrát Bitva o Aleppo rozhodující roli v syrské válce

V případě, že syrská armáda osvobodí město Rakka, příští zastávkou bude Aleppo. Osvobození města by bylo začátkem mírového urovnání v Sýrii a zahájení dialogu mezi všemi zúčastněnými stranami, uvedl syrský politický analytik Taleb Zaifa.

V rozhovoru s ruským deníkem Izvestija se Zaifa podělil o své názory na aktuální situaci v Sýrii a možným vývojem směrem k míru v zemi.

Podle analytika, udržení režimu současného příměří stanoven v únoru byl ignorován teroristy kvůli možnosti pro vytvoření politického dialogu.

Od konce dubna, teroristické skupiny prováděly rozsáhlé útoky na několik oblastí, zejména pokud jde o Aleppo. Zatímco syrská armáda suspendovala bojové akce, teroristé podporováni Saúdskou Arábií a Tureckem se přeskupili a vyzbrojili, uvedl Zaifa.

Do střetů byly zapojeny různé militantní skupiny, včetně Fronty an-Nusrá, Jaysh al-Islam, Ahrar ash-Sham, and Jaysh al-Fath. Navzdory skutečnosti, že někteří z nich jsou považováni Západem za „umírněné“, často spojují své síly s teroristy.

V současné době syrská armáda provádí rozsáhlý útok na město Rakka, de facto hlavní město islámského státu. Teroristé využívají tuto situaci, aby přeskupili a nasadili své síly v Aleppu.

„Oni chápou, že v případě, že armáda osvobodí Aleppo, poté postoupí do Rakka. To je důvod, proč se teroristé momentálně snaží připravit na nadcházející souboje. Kromě toho, osvobození Aleppa by otevřelo cestu k mírovému urovnání a dialogu mezi těmi, kteří chtějí v Sýrii mír,“ uvedl analytik.

Zaifa zdůraznil, že takzvaná rijádská skupina podporována Saúdskou Arábií a USA nemá zájem na politickém řešení konfliktu.

„Aleppo je poslední baštou. To by otočilo celý průběh této války. Klíčová bitva bude o Aleppo,“ dodal Zaifa.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:REUTERS/ Hosam Katan)     
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*