Proč lže Teal Scott? Její vize společnosti s pyramidou a okem.

Proč lže Teal Scott? Její vize společnosti s pyramidou a okem.

Velmi děkujeme za vaše názory ohledně Teal Scott. Poslední volný čas jsem věnoval probírání různých videí a prohlášení TS. A vlastně jsem dospěl k přesvědčení, které se asi mnohým nebude vůbec líbit. Pro přehlednější analýzu uděláme si společně pár bodů „rozpolcenosti“ této duchovní učitelky.

1. Temná minulost nebo pohádkové dětství? 

– Scott o svém dětství uvádí až šokující věci. Prý byla od svých 6 let zavlečena do sekty, která jí mučila. Z této sekty údajně utekla až v 19 letech. Tak si to představme- 13 let intenzivního mučení a Teal nemá na svém těle ( fotky z modelingu) žádnou viditelnou jizvu. Ale to samozřejmě můžeme ještě přejít. Co je mnohem více znepokojující, je profil, který má New Age žena na stránkách pro modelky. V tomto profilu uvádí, že cestovala od 12 let po světě, než jí objevila agentura. Od malička se prý věnuje sportu. Dokonce se údajně připravovala na nějaký Olympijský start! Více v tomto videu v angličtině:

2. Mega kapitalismus a staré známé znaky- Teal Eye

teal eye

Asi nejdřív, než začnu cokoliv psát, mrkněte na video, kde Teal prezentuje svojí vizi „kapitalistické spasitelky“:

V tomto videu zazní zajímavé věty jako: „Peníze vládnout světu“, „Peníze vládnou a řídí dokonce naše vlády„. Neustálá stylizace Scott do role nadřazené spasitelky, je z videa nadmíru cítit. Prý se narodila 16.6 na den kapitalismu! Bohužel jsem žádný takový den kapitalismu nikde nenašel, ale třeba mi pomůžete vy, čtenáři. :) Hodně věcí z tohoto videa by se dalo rozebrat, ale budu se soustředit jen na malý zlomek. Jako správný „konspirační teoretik“, kterým se Scott tak trochu vysmívá, se pozastavím nad symbolem společnosti. Máme v něm hned 2 ústřední symboly okultních lóží- Pyramidu a oko. Proč, pro všechno na světě, si ze všech symbolů vybere právě tyto dva? Je to pro výsměch konspiračním teoretikům? Nebo to má jiný záměr?

3. Propagátorka New Age, zesměšňování konspirací, follow the money

Opět čerpám z otitulkovaného video TS:

Zde se Scott pouští do rozvádění konspirační teorie o New Age. Tvrdí, že toto hnutí je syntézou všech světových náboženství, ze kterých je použito jen to nejlepší. Otázkou zní, kdo určuje, co je v kterých náboženstvích nejlepší? (čas videa- 3:23) Poté říká, že realitu si tvoříme vlastní myslí a že „konspirátoři“ jsou plní strachu, protože to nevědí. Na druhou stranu pak používá argumenty, které se zdají smysluplné a říká, že jsme vším, co existuje a cestu k Bohu si musíme každý najít ve svém nitru. Velmi zvláštně zní tvrzení, že New Age plně podporuje nezávislost každého člověka a že každý, kdo říká, že existují falešné cesty a učení, se vlastně plete, protože ve vás povzbuzuje nedůvěru v sebe sama. (čas- 7:04) Znamená to, že máme vypustit kritické myšlení a nedůvěru? A zcela se odevzdat?


Teal Scott se sice krátce zmiňuje, že i v New Age existují špatní lidé, ale nijak to dále nerozvádí. Celé materialistické pojetí New Age nechává stranou. Připomeňme, že toto učení zažilo boom filmem Secret, kde si boháči pomocí vizualizace „přitahovali“ vysněné majetky. Dokonce jako přirovnání používali džina z láhve! Samotné hnutí New Age je krásně obaleno spirituální omáčkou, ale jádro je vždy pouze o majetku a penězích. Ostatně nejlépe to dokazuje cena za přednášku Scott v Praze.

Závěrem: Musím říci, že čím víc jsem Teal studoval a poslouchal její projev, tím méně se mi zamlouval. Nebyl jsem nijak předpojatý, ale z toho, co jsem zjistil, mi jasně vyplývá maximální obezřetnost vůči této osobě! Připadá mi to celé jako geniálně maskovaný podvod. Sdílení společných hodnot a budování vlastní nezávislosti nikdy nejde přes peníze. Nemůžeme přece pomáhat jen těm, kteří nám nasypou. Je to celé zvrácená představa. Pokud chceme hájit tento systém ( což Scott ve videu o její společnosti dělá a v dalším videu o konspiracích obrací) s heslem: „Za všechno musíš zaplatit“ , nedělejme to prosím v oblasti lidské pospolitosti a sdílení. Sám znám pár takových „osvícenců“, kteří jsou schopní vás pozvat na přátelské setkání za několik tisíc korun. Ty nejlepší věci jsou a budou zadarmo. Tam nahoru se můžeme napojit taky zdarma a navíc kdykoliv. Proč platit Teal Scott?

zdroj : http://streetzurnal.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*