Proč jsou předpoklady o světě bez paliva na bází uhlíku lživé

Proč jsou předpoklady o světě bez paliva na bází uhlíku lživé

china

Zatímco USA nadále nabádá k připojení se k “diskusi” o tom, zda bychom měli i nadále spalovat uhlí a zda zemní plyn je univerzální řešení, Čína se snaží získat a zapojit tyto energetické zdroje na podporu svých cílů v hospodářském růstu.

china oil consumption

Čína má problém: „prostředí proti vývoji“. I tak je Čína první na světě v dovozu ropy na světě. Dováží více ropy než Spojené státy.

USA dokáží udržet svou spotřebu energie pod HDP díky zvýšené energetické účinnosti (technologickým vylepšením), a protože jejich ekonomika je více založená na “službách” než v Číně.

Čína na druhé straně musí i nadále spotřebovávat více energie, zejména ropu. Střední třída si stále kupuje nova auta, což je typické při ročním HDP kapitálu 10 – 20 tisíc dolarů ročně. I s 4X větší populací v USA, pokud Čína dosáhne dokonce 50%  lidí  vlastnící automobil jako v USA, budou jich mít až DVOJNÁSOBNĚ.

Zvažte následující věc: Čína navyšuje jeden milion nových vozů pro jejich rozšiřující se silniční a dálniční sítě každý měsíc.

china car sales

Tento druh růstu se bude hlavně týkat čínské energetické a vodní zásoby. Kdykoliv rozdíl mezi nabídkou a poptávkou je velký problém.

zdroj : zerohedge.com  překlad pro svobodnenoviny.eu : Dodan

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*