Proč jsou euronadšenci mimo realitu

Proč jsou euronadšenci mimo realitu

Představte si, že se vám propadá podlaha, ale vy místo její opravy byste plánovali postavit další patro. A přesně takto se chovají ti, kteří křičí – více Evropy, více sjednocování a podobné fráze.

Stále víc věcí z dílny Bruselu nefunguje, nefunguje např. ostraha společné vnější hranice, Frontex místo hlídání pomáhá politickým neziskovkám pašovat nelegální migranty, euro se potýká s problémy a místo, aby se srovnávaly ekonomiky chudších zemí EU s těmi bohatšími, vypadá to, jako by se ty nůžky naopak rozevírali, zejména to platí o zemích typu Řecka, Itálie či Španělska. Nezaměstnanost mladých roste, západoevropské firmy dávají zaměstnancům v chudších zemích žebrácké mzdy, zatímco francouzský prezident mluví o „mzdovém dumpingu“, jen pokud jde o ekonomické migranty ze střední Evropy, ale už jaksi přehlíží totéž, pokud jde o stěhování např. některých továren z Francie za levnou otrockou pracovní silou do Polska, příp. třeba do Indie.

A v této situaci eurobyrokrati řeší, při kolika stupních by se měly smažit hranolky, že aroma v tuzemáku je prý rakovinotvorné, ačkoli za dvě stě let jeho konzumace se nic takového empiricky nepotvrdilo…, řeší se, jak umlčet kritiky islámu a zcenzurovat internet…, ale že by europapaláši přišli s vizemi, jak zařídit, aby fungovalo to, co už v Evropské unii máme, vymýšlejí, co dalšího by se mělo sjednotit a integrovat.

Lidé si pak logicky řeknou – no když už pořádně nefunguje agentura Frontex, tak jak by asi fungovala taková společná evropská armáda? Když vidí, jak škodlivá je tzv. společná zemědělská politika, která podporuje řepku místo krav, takže astronomicky zdražuje máslo, logicky se ptají, jak by asi potom fungovala společná evropská fiskální politika, tj. evropské ministerstvo financí, evropské daně a …ehm… společné evropské zadlužení?

Já osobně jsem zásadně proti jakékoli další integraci, proti jakýmkoli dalším bruselským zákazům a regulacím všeho možného, dokud evropští politici a byrokraté konečně nevyšpekulují, jak zařídit, aby fungovalo to, co už sjednotili, integrovali a zregulovali…, tedy pokud to vůbec v současné sešněrované podobě fungovat může.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Proč jsou euronadšenci mimo realitu

  • Oni nejsou mimo realitu. Jsou to zločinci a vlastizrádci, kteří nám vládnou. Mají svůj program, který má zlikvidovat bílou rasu v Eropě. Lidé se chovají jak čuníci, nabaští se a je jim všechno fuk. Nevolte tyto zaprodance, kteří nás neustále zrazují od hadrové revoluce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*