Proboha, proč by to Rusové dělali?

Proboha, proč by to Rusové dělali?

Stane-li se kriminální čin, pokládají si kriminalisté i lidé všeobecně jako první otázku Cui bono, čili komu to prospívá.

To platilo od okamžiku vzniku lidského druhu na planetě, platilo to staletí i tisíciletí – až jsme dospěli do doby přítomné, kdy Cui bono už náhle a ze zdánlivě nevysvětlitelných přičin a důvodů platit přestalo.Stane se kriminální čin, jako otrava Skripalových v britském Salisbury, vybuchne munice ve Vrběticích, kdosi se ze zločinu obviní, vlastně obviní se z něj celá jedna velmoc, ale stane se zázrak.

Otázku Cui bono už nikdo a nikomu nepoloží.

Nepoloží ji nikdo z bezpečnostních služeb, odkud ta obvinění vzešla, nepoloží ji nikdo z politiků, kteří ji Britům i Čechům oznámili, a nepoloží ji ani novináři našich i západních médií, kteří vás zahltí podrobnostmi o tom, jak ke zločinu došlo, kde se udál, jak byl proveden – ale PROČ byl proveden, jaké motivy mohly obviněnou mocnost k nařízení svým službám zločin spáchat vést – a tedy co dobrého či prospěšného mohly tyto útoky oné mocnosti přinést, vám neřeknou ani kdybyste je zabili.

A neřekou vám ji z jednoduchého důvodu.

Protože v okamžiku, kdy by ji položili, či kdyby se jí třeba i jen z daleka dotkli, vyjevila by se absurdita toho obvinění v celé své nahotě i hrůznosti.

Proto i dál očekávejme hrození pěstmi západního světa směrem k Rusku, vyhošťování jeho diplomatů a obchodníků, sankce, vystupňování bojů na Donbase a možná i válku, ale starověkou moudrost, vyjádřenou oním CUI BONO už nečekejme.

Ta už se nevrátí, protože ve světě, který nám Západ připravuje, se pro moudrost už místo nenašlo..

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Proboha, proč by to Rusové dělali?

  • Hamáček vyprávěl dvě pohádky za dva dny o své cestě necestě do Ruska. Když mu je nespolkneme, vymyslí další.
    Nyní maskuje to, že neexistují žádné důkazy o účasti Ruska na výbuchu tím, že nesmíme napovědět Rusům, aby se nemohli proti „důkazům“ ohradit.
    Co tím maskují, co se nesmí dostat na veřejnost? To ukáže čas.
    Věrohodnost politiků dosahuje hodnot, blížících se k nule a bude hůř, protože se budou blížit volby.
    Věrohodnost našich tajných služeb dávno dosáhla nuly a přesto na základě jejich sdělení vyhrocujeme situaci na pokraj války. Ani se neobtěžovali pojmenovat jiné agenty a opsali jména ze zpráv o otravě Skripalových. Tomu asi málokdo uvěří. Jen se bude předstírat, že tomu věříme, abychom odvrátili tlak z USA,

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*