„Pro-migrační většina EU se chystá zahájit poslední a zoufalý útok proti Maďarsku“

„Pro-migrační většina EU se chystá zahájit poslední a zoufalý útok proti Maďarsku“

Pro-migrační většina Evropského parlamentu se připravuje na poslední a zoufalý pokus útoku proti Maďarsku,“ řekl předseda kabinetu Antal Rogan novinářům s odkazem na útočný dokument proti zemi předložený Výborem pro spravedlnost a vnitřní věci a vypracován poslankyní EP Sargentiniovou, ve kterém se uvádí, že Maďarsko porušuje evropské hodnoty.

Rogan hovořil před schůzí nazvanou Občanský piknik v Kotcse v jihozápadním Maďarsku a uvedl, že premiér Viktor Orbán se ve svých vystoupeních zaměří na nadcházející volby do Evropského parlamentu a dodal, že ve volbách bude „dominovat téma migrace“.

Rogan trval na tom, že migrační krize vytvořila „demokratický deficit“ v Evropě a argumentoval, že „většina v Evropském parlamentu a Evropské komisi podporuje migraci, zatímco stále více Evropanů je proti ní a vypadá to, že většina v Evropském parlamentu to nechce uznat“. Rogan také trval na tom, že nový Evropský parlament a Evropská komise „bez většiny pro-migračních politiků“ by „obnovila pořádek“.

Co se týče voleb do Evropského parlamentu ohledně dotyčného dokumentu, Rogan uvedl, že „rozhodnutí se nebude počítat…co se počítá je to, co lidé řeknou v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Jozsef Szajer, europoslanec vládnoucí strany Fidesz řekl po příchodu na schůzku, že se Evropský parlament připravuje pomstít Maďarsko. Také uvedl, že Evropská lidová strana, jejíž členem je Fidecz, má „odlišné postoje“ ohledně tohoto dokumentu a naznačil, že někteří poslanci nemusejí podpořit stranu Fidesz v hlasování o dokumentu od Sargentiniové.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*