Přísně tajný kluzák U-71: Z Ruska do New Yorku za 40 minut

Přísně tajný kluzák U-71: Z Ruska do New Yorku za 40 minut

Tento přísně tajný letoun, známý jako U-71, je součástí projektu 4202 ruského raketového programu. O tomto letounu existuje jen velmi málo informací. Říká se, že letadlo může vyvinout rychlost až 11.000 kilometrů za hodinu.

Zkoušky tohoto nového letounu stále pokračují, i když se předpokládá, že Rusko bude mít jadernou výhodu nad USA díky novému typu zbraně do roku 2025.

„Závody ve zbrojení na konci minulého století poskytly příležitost naší zemi zanechat za sebou země NATO ve vývoji obranného průmyslu a vytvořit zbraně čtvrté generace,“ uvedl vicepremiér Dmitrij Rogozin. „Pátá generace, buďme objektivní, pro řadu pochopitelných důvodů souvisejících s kolapsem Sovětského svazu, se zasekla na úrovni projekčních kanceláří. Aktuálním úkolem našeho obranného průmyslu je pozvednout zbraně páté generace a učinit krok do budoucna. Musíme pracovat na šesté a sedmé generaci. Takový vývoj již existuje a je velice úspěšný, musím říci. Jsou to zcela nové a někdy nepředvídatelné zbraně,“ uvedl Rogozin.

S největší pravděpodobností, pan Rogozin hovořil o nadzvukovém letadle, které je schopné nést jadernou hlavici- U-71.

Informace o tomto projektu unikly až v únoru 2015. Pentagon připustil, že nová ruská zbraň by mohla zničit plán na systémy protiraketové obrany v okolí Ruska. Aby toho nebylo málo, tato nová zbraň by učinila Spojené státy naprosto bezbranné.

U-71 je nadzvukový letoun vybavený elektronickým systémem boje. Může proletět přes USA během několika minut a vyřadit po cestě všechny stanice elektronické detekce.

Podle NATO, až 24 nadzvukových letounů by mohlo být nasazeno od roku 2020 do roku 2025 pro jeden pluk 13. Raketové divize ruského vesmírného a raketového vojska v regionu Orenburg. Z této oblasti, U-71 bude moci dosáhnout Washingtonu za 40-45 minut, New Yorku za 40 minut a Londýna za 20 minut. Nebude technicky možné tato letadla detekovat nebo zadržet.

Pokud by ruské raketové síly přešly do provozu raket s hypersonickými hlavicemi do roku 2025, byl by to pro Rusko vážný krok. Ruské hypersonické letouny by hrály významnou roli v novém trumfu pro jednání s Washingtonem, jelikož zkušenost ukazuje, že můžete přinutit Američany jednat pouze tehdy, když někdo vyvine zbraň, která děsí Pentagon.

Není žádným tajemstvím, že Rusko vyvíjí hypersonické řízené střely, které mohou dosáhnout cíle v nízkých výškách. Bude prakticky nemožné, aby je potenciální raketové obranné systémy zasáhly, protože jsou rakety ve skutečnosti aerodynamické cíle. Jejich zadržení je možné pouze v mezích 700-800 metrů za sekundu. Navíc by měl být protiraketový systém schopen pevného manévrování. V současné době NATO nemá takové rakety.

Za zmínku stojí, že USA a Čína také rozvíjí své hypersonické letouny podobné ruskému U-71. Čínský letoun ve vývoji je znám jako Wu-14. Je to také kluzákové letadlo, které Čína vyzkoušela pouze jednou v roce 2012. Stejně jako ten ruský, čínský letoun je schopen manévrovat nadzvukovou rychlostí 11.000 kilometrů za hodinu. Není však známo, jaký druh zbraně tento čínský letoun nese.

Úspěchy amerických inženýrů jsou mnohem omezenější. Před několika lety, nadzvukový dron Falcon HTV-2 ztratil kontrolu během 10 minut svého letu a havaroval.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Přísně tajný kluzák U-71: Z Ruska do New Yorku za 40 minut

  • Velmi dobre zpravy. Ty doufam odradi USA od preventivniho uderu atomovymi zbranemi, ktery maji uz dlouho naplanovany. Doufaji, ze je jejich protiraketovy destnik ochrani a ze zustanou v bezpeci pred odvetou. Neochrani je to. Par atomovek si cestu najdou, Rusove jich maji dost. Znici atomove elektrarny v USA a tim bude uzemi neobyvatelne. Ledaze hlodavci by tam mohli prezit. Absurdni zlocinne plany americkych neokonzervativcu jsou stale jeste realne. Nedavno startoval letoun, ridici americke ponorky ve s atomovymi raketami vsude ve svete. Rusove se museli zeptat, jestli o tom veleni vi a co to ma znamenat. Pote letadlo pristalo. Divne!!! Nikde ani slechu o tom, ceska media se onanuji Dalajem, Bradou nebo Forejtem. A zumpa mainstreamu nezna hranic co se tyka lzi o Rusku, Syrii a paranoidni rusofobie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*