Připravuje Porošenko nějakou provokaci?

Připravuje Porošenko nějakou provokaci?

Západ před pěti lety vrhl všechny své síly na podporu protiruského majdanu na Ukrajině tak dlouho budoval Ukrajinu coby nepřátelský val proti Putinovi, že najednou neví co říci.

Do druhého kola postupuje s 30% vtipkující showman Zelenskyj proti urputnému protiputinovskému jestřábovi Porošenkovi.Co bude dělat i náš Petříček, který, jak známo, ihned po svém zvolení vyrazil na Ukrajinu, aby podporoval Porošenkovu kliku v boji proti „ruské agresi“ a „anexi Krymu“, aby musel sledovat, že ponurý a válečnický Porošenko získal o polovinu méně hlasů než rozjuchaný komik Volodymyr Zelenskyj. Co budou dělat USA, EU, která přece potřebuje Ukrajinu vyvolávající trvalý odpor proti Rusku…

Zelenského často označují za klauna, ale on se tomu nebrání. Říká: Jsem klaun a všichni jsme klauni a oni si s námi jen pohrávají.

„Dvacet osm let jsme žili v hustém, tmavém lese, kde občas někdo přišel a řekl, že nám ukáže světlo. Slibují tak moc, ale stále nás vodí dokola po lese. Otevřete oči a najděte světlo,“ vyzval Ukrajince.

Sympatické od něho je, že podporuje přímou demokracii, a tedy i referendum o vstupu do EU či NATO, s plným vědomím, že zejména ve vztahu k NATO neexistuje na Ukrajině pro vstup jednoznačná podpora obyvatelstva. A mimochodem, když už na téma těchto struktur přišla řeč, měl odtušit, že nemá informace, že by o Ukrajinu někdo v EU či NATO zrovna stál.

Ukrajina, přátelé, představuje největší politický vřed v Evropě, který blokuje normální politické, ekonomické i lidské soužití v rámci euroasijského kontinentu.

Co se stane do 2. kola, nevíme.

Porošenko je schopný všeho. Podobně jako v incidentu v Kerčském zálivu jistě už teď má v hlavě připravenu nějakou provokaci, aby vítězství svého soupeře zmařil.

Jde mu také o vše, protože Zelenskyj slíbil, že pokud se stane prezidentem, zamíří Porošenko do vězení.

Asi tak…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Připravuje Porošenko nějakou provokaci?

  • Problém Ukrajiny vznikl na Ukrajině. Nikdo ho neimportoval. Ukrajinská moc je plná korupce a vedení státu je mafiánské. Ukrajina by byla velmi úrodnou zemí, která by mohla zásobovat potravinami nejen sebe, ale i celou Evropu. Východní průmyslová Ukrajina bývala vývozcem strojírenské výroby a uhlí.
    Ukrajinci ale nechtějí pracovat. Chodí „vydělávat“ na Západ a doma se jim pracovat nechce. Rozdělení bylo logické. Zemědělský západ přestal obdělávat pole a průmyslový východ ho musel živit.
    O Krym musela Ukrajina přijít v okamžiku, kdy hrozilo, že by vznikla základna US Army v Sevastopolu. To Putin nemohl logicky dopustit a převzetí Krymu v souladu s ústavou UK bylo geniálním tahem, protože bez Krymu není Ukrajina pro USA nijak užitečná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*