Připravte se na válku a zesilte trénink, říká čínská armáda vojákům

Připravte se na válku a zesilte trénink, říká čínská armáda vojákům

Čínské jednotky by měly posílit trénink, vylepšit špičkové technologie a především se připravit na válku, informoval ve své zprávě deník Lidové osvobozenecké armády (PLA) – noviny ozbrojených sil.       

„Výcviky vojáků a válečné přípravy“ budou pro armádu v roce 2019 hlavními prioritami, řekl vojákům oficiální vojenský deník, jenž vyzval čtenáře, že v „žádném případě bychom neměli v těchto oblastech polevit“.

„Měli bychom být dobře připraveni na všechny směry vojenského boje a komplexně vylepšit bojovou reakci vojáků v nouzových situacích… abychom zajistili, že se nám podaří čelit výzvě a vyhrát, když nastane tato situace,“ uvádí drsný vzkaz.Deník PLA se také zavázal, že „reformuje armádu prostřednictvím vědy a techniky,“ spolu s posílenými vazbami s vládnoucí Čínskou komunistickou stranou.

Tento úvodník byl zveřejněn několik dní předtím, co čínský prezident Xi Jinping vyzval k znovusjednocení s Tchaj-wanem, zatímco uvedl, že by tento krok „ochraňoval zájmy a blahobyt“ ostrovanů. Xi dodal, že Peking „si vyhrazuje možnost přijmout veškerá opatření nezbytná proti cizincům, kteří bránili tomuto procesu.

Tchaj-wan je jedním z problémů, který přilévá palivo do ohně ve vztazích mezi USA a Čínou, když prezident Donald Trump slíbil vojenskou podporu ostrovu. Čína tento krok odsoudila a varovala USA, aby se nevměšovaly do jejich vnitřních záležitostí. Kromě Tchaj-wanu, Jihočínské moře je dalším místem, kde dochází k eskalaci napětí mezi USA a Čínou.

V loňském roce Xi také vyzval jednotky, aby „soustředily přípravy“ na vojenský konflikt. „Musíme posílit cvičení pro bojovou připravenost, společné cvičení a konfrontační cvičení, abychom posílily schopnost vojáků a připravili se na válku.“

Washingtonští stratégové otevřeně označují Peking za vojenského oponenta a dokonce tvrdí, že v některých oblastech může překonat USA. Pentagon například opakovaně varoval, že by čínská armáda mohla předčit Spojené státy v nasazení námořní a letecké síly, stejně jako při vývoji budoucích zbrojních systémů.

Někteří členové americké vojenské elity také spekulovali o možnosti zapojit se do vojenské konfrontace s Čínou. Bývalý generál Ben Hodges, bývalý velitel amerických ozbrojených sil v Evropě, kdysi navrhl, aby se Washington v Pacifiku „zabýval čínskou hrozbou“.

„Spojené státy potřebují velmi silný evropský pilíř,“ řekl v říjnu na Bezpečnostním fóru ve Varšavě. „Myslím, že za 15 let – není to nevyhnutelné – ale existuje velmi silná pravděpodobnost, budeme ve válce s Čínou.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*