„Připomenutí, že jsme ve válce s islamismem“: Francouzští politici reagují na střelbu ve Štrasburku

„Připomenutí, že jsme ve válce s islamismem“: Francouzští politici reagují na střelbu ve Štrasburku

Po poslední smrtelné střelbě na francouzské půdě se zjevným teroristickým motivem, francouzští politici reagovali o události na sociálních sítích. Uprostřed vyjádření o podpoře obětem, někteří zpochybňovali protiteroristickou politiku Francie.                     

„Kolik útoků musí lidé označit za terorismus, než přijmeme naše zákony k boji proti terorismu?“ Zeptal se Laurent Wauquiez, současný předseda Republikánské strany, který sloužil jako vysoký představitel kabinetu předsedy vlády Francoise Fillona. „Na co čekáme, než začneme konečně bojovat proti fundamentalistům, kteří nám vyhlásili válku?“Marine Le Penová ze strany Národní shromáždění, vyjádřila podobnou myšlenku v rozhovoru pro kanál France 2. Le Penová uvedla, že zatímco francouzské protiteroristické síly dělají skvělou práci a v letošním roce předešly řadě útoků, mohou dělat jen tolik, když země nedokáže řešit islámský fundamentalismus jako ideologii.  Na svém účtu na Twitteru vyzvala k radikální změně přístupu Francie k terorismu.

Nicolas Dupont-Aignan, vůdce strany Debout la France, kritizoval nedostatek finančních prostředků vyčleněných na boj proti terorismu a označil útok ve Štrasburku za připomínku, že probíhá válka s islámskými teroristy.

Socialistický vůdce Olivier Faure po útoku vyzval k národní jednotě a poděkoval francouzským bezpečnostním silám a starostovi Štrasburku za to, jak na tragédii reagovali.

Bývalý prezident Francois Hollande vyjádřil podobné pocity, když uvedl, že jeho myšlenky posílá obětem a jejich rodinám a že země musí zůstat ostražitá.

K útoku ve starém městě ve Štrasburku došlo v úterý večer a měl na svědomí dva životy a 14 zraněných.  Útočník byl označen francouzskými donucovacími orgány za možnou radikalizovanou osobu a byl již údajně vyšetřován kvůli loupeži a vraždě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*