Případ Snowden: FBI prohledávala dům osoby podezřelé jako „druhý informátor“.

Případ Snowden: FBI prohledávala dům osoby podezřelé jako „druhý informátor“.

FBI nedávno prohledávala domov „zaměstnance federálního dodavatele“, který je podezřelý z úniku citlivých a vládou klasifikovaných informací do médií. Jak již bylo uvedeno na Yahoo News, zpráva je postavena na informacích od nejmenovaných zdrojů bezpečnostních složek a zpravodajské služby. Není zatím známo, jaké informace vedly k hledání této osoby a také co bylo zjištěno.

Už celé měsíce se objevují náznaky o možnosti existence druhé osoby, která vynáší utajované dokumenty novinářům, kteří se pohybovali v blízkosti Edwarda Snowdena. Spekulace se objevily poté, co byly zveřejněny informace o americkém vládním dohledu, které přišly až poté, co Snowden opustil zemi, proto nemohly pocházet od něj.

Ilustrační obrázek Foto : PressTV
Ilustrační obrázek Foto : PressTV

Podle zprávy CBS News, „dokumenty také odhalily, že vláda tajně shromažďuje biometrické informace – jako fotky obličeje, otisky prstů a skeny očních duhovek- o osobách, které jsou umístěné na masivním sledovacím seznamu zvaném Terrorist Identities Datamart Environment (TIDE).

Byly také zveřejněny dokumenty na Der Spiegel, které mohou pocházet od stejného zdroje. Tyto úniky obsahovaly dokumenty prokazující, že má NSA špehy na počítačových systémech po celém světě.

zdroj : http://www.thenewamerican.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*