Případ Savčenková: západní mýtus a východní realita

Případ Savčenková: západní mýtus a východní realita

Naděžda Savčenková se dobrovolně připojila k neonacistickému praporu Ajdar. Rusko začalo trestat vojenské činitele a neonacisty Ukrajiny za zločiny proti lidskosti. Západ je z tohoto kroku vyděšen.

Vyšetřování zločinů spáchaných proti civilistům na území Ukrajiny bude fungovat tak dlouho, dokud všichni pachatelé zločinů proti civilnímu obyvatelstvu nebudou stíháni. V tomto budou Rusové důslední a Evropu z toho bude bolet hlava ještě hodně dlouho. Proto to zděšení, které má svůj původ i v aktivním napomáhání Západu při zločinech na Blízkém východě, nejen na Ukrajině. Z čeho je Naděžda Savčenková obviněna? Dejme slovo obžalobě.

V době od 11 do 13 hodin, přesný čas není zjištěn, dne 17.06.2014, Savčenko N.V., jednající s předchozím souhlasem s Melničenka (Мельничук) a neurčenými osobami z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar pozorují na okraji silnice ruské novináře Korneljuka a Vološina a další civilisty. Spáchali trestnou činnost poskytováním informací s cílem zabití dvou a více osob v souvislosti s předáváním dat nadřízeným osobám, ověřeným způsobem, z důvodu politické nenávisti. Savčenková telefonicky informovala Melničenka a nezjištěnou osobu z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar informovala o přesném místě pobytu novinářů a civilistů.

Po obdržení souřadnic umístění ruských novinářů a civilistů od Savčenkové, Melničenko a nezjištěné osoby z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar dne 17.06.2014 asi 13 hodin 00 minut podle moskevského času provedli rozsáhlé cílené minometné ostřelování blok-postu, který se nachází na kraji obce Metalist ve Slavjansko-Luganské oblasti ze strany dálnice Lugansk-Severodoněck. Jednali po předchozí domluvě se Savčenkovou a v rozporu s ustanoveními Ženevské Konvence z 12.08.1949 „O ochraně civilního obyvatelstva v době války“ a Dalšími protokoly I a II Úmluvy o zákazu nebo omezení použití určitých typů konvenčních zbraní (New York, 10.10.1980). Skupina provedla vraždu neurčeného počtu civilistů, v důsledku které byli zabity i jiné osoby, které byly na místě a nijak nebyly zapojeny do ozbrojeného konfliktu. Byl to občan Ruské Federace, novinář RTR Anton Vološin Dmitrijevič. Další novinář RTR Korneljuk Igor Vladimirovič byl těžce zraněn a po převezu do nemocnice do obce Luhansk, na obdržená zranění zemřel.

Podle tohoto obvinění může být udělen až doživotní trest. Doživotní vězení pro ženy není v Rusku přípustné, takže Savčenkové hrozí maximální trest 25 let vězení. Obžaloba bude požadovat trest nejméně 13 let, ale může to být i víc.

Jak došlo k zatčení

Podle verze Naděždy Savčenkové narazila na hlídku LNR ozbrojenců, kteří ji vzali do zajetí. Savčenkovou svázali, zavázali oči a odvezli do Luganska na základnu praporu LNR „Úsvit“ v budově bývalého krajského vojenského velitelství. SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny) tvrdí, že šlo o únos a zavlečení přes hranice. Podle verze ruských vyšetřovatelů Naděždu Savčenkovou zachytila dopravní hlídka při běžné kontrole auta ve Voroněžské oblasti. Za volantem seděl jiný obyvatel Voroněžské oblasti. Při kontrole dokladů u Savčenkové se ukázalo, že nemá pas, jen vojenský lístek. Pak dopravní policista přivolal vyšetřovatele, ten přišel a požádal o to stejné, jako dopravní policista. Zadrželi ji při dopravní kontrole, bez dokumentů oblečenou v maskovací uniformě.

Podle výpovědi byla Savčenková v zóně ATO na dovolené, působila v oblasti soukromě a neplnila svoje pracovní povinnosti v Ozbrojených silách Ukrajiny. V jejím případě je postup pro zacházení s válečnými zajatci nepoužitelný. Ukrajina a RF nejsou ve válce, a nemají proto žádné válečné zajatce.

Co dělala Savčenková v zóně ATO

Pilotkou Savčenková není. Z univerzity vojensko-leteckých sil Charkov ji dvakrát vyhodili. Spolužáci ji charakterizují jako neřiditelnou adrenalinovou narkomanku. Školu dokončila jako navigátor. Jako vojenský pilot nikdy v Ukrajinské armádě oficiálně nelétala. Kněz Vladimír Mareško podal osobní svědectví o setkání s touto bojovnicí. Byl zadržen v Charkově a vyslýchán. Savčenková mu vyhrožovala při výslechu zabitím a rozebráním na orgány.

Savčenková nebyla na Donbasu náhodou, protože šla bojovat proti tzv. „separatistům“. Dobrovolně se připojila k neonacistickému praporu Ajdar, který se dopouštěl zvěrstev vůči civilistům i proti ozbrojeným skupinám domobrany. Nakonec ani Amnesty International už nemohla zavírat oči a obvinila Ajdar z mučení a represí vůči civilnímu obyvatelstvu. Její problematickou zprávu jsme komentovali (Zpráva Amnesty International o mučení na Ukrajině). Existuje mnoho svědků, že Savčenková měla osobní část na mučení anti-fašistické milice DLR.

Od dubna do června 2014 se režim v Kyjevě se snažil potlačit povstání ruského obyvatelstva Novorusije. Uspěli v rozdrcení protestů pomocí násilí v Charkově, Oděse, Dněpropetrovsku, Záporoží a Nikolajevské oblasti. Viz naše porovnání s rokem 1968 (Praha 1968 – Mariupol 2014). Vyšetřovací výbor Ruské federace otevřel už v červnu 2014 zvláštní šetření pro vyšetřování mezinárodních zločinů proti civilistům spáchaných na území Ukrajiny. Kyjev přiznal, že povstání musela být potlačena násilím.

Proč Savčenková zabíjela ruské novináře

Ruští novináři byli hrozbou, protože zástupci západních korporátních médií region opustili a tím umožnili beztrestné vraždění civilistů. Zůstali jen ruští novináři, kteří točili, fotili a psali pravdu o Donbasu. To je důvod, proč se Kyjev se rozhodl zastrašit novináře únosy, mučením, a nakonec i zabíjením. Viz článek Vraždy a „sebevraždy“ kritiků kyjevské junty.

Všechny osoby, které milice LNR zatkla spolu s ní, byly vráceny formou výměny zajatců s Ukrajinou bez problémů. Naděžda Savčenková byla označena jako pozorovatel, který pomáhal organizovat útoky proti civilistům. Žaloba tvrdí, že byla zapojena do útoků na ruské novináře.

Výzva k osvobození Naděždy Savčenkové znamená souhlas s masivní represí proti novinářům, civilistům a politickým odpůrcům. Ruská společnost je v této otázce jednotná a nechápe západní show kolem ní, včetně demonstrací izolovaných skupinek v Rusku na její podporu. Politické svobody zaručené Ústavou RF dávají prostor i k takovému postoji. Rusové pro to ale většinově nemají pochopení. Vnímají podobné demonstrace jako existenci páté kolony v Rusku, která podporuje právo neonacistů na zabíjení novinářů a civilistů.

Potrestáním ukrajinského důstojnice Naděždy Savčenkové Rusko jasně řekne, že nebude tolerovat žádné zločiny proti lidskosti. A dodejme, že za tohoto stavu věcí je prakticky vyloučeno, že ukrajinské soudy potrestají vrahy masakru na Majdanu a za upálení lidí v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Zločiny tohoto režimu podporovaného EU bude vyšetřovat až nová vláda v Kyjevě, pokud bude aspoň trochu slušná.


Zdroje
Вопросы и ответы по делу Надежды Савченко Žaloba

Psali jsme
Příslušnice ozbrojených sil Ukrajiny npor. Naděžda Savčenková u soudu v ruském Rostově
Neonacismus na Ukrajině aktivní vůle nevidět na Západě
Konec pučistů v Kyjevě III aneb Vláda teroru

 

Převzato z http://news.e-republika.cz

(Naděžda Savčenko Foto: TASS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Případ Savčenková: západní mýtus a východní realita

  • Americká metoda propagandy – vytáhnout ze statisíců jeden případ a tím se do nekonečna zabývat. Američané nejsou schopni chápat národ. Jsou schopni rozumět jen individuálnímu osudu. Proto se vytahují a medializují jednotlivosti. Faktem však je, že je Ukrajina nebezpečná a to nejen sobě, ale i okolním zemím. V neposlední řadě i EU, protože se do toho Euronesmyslu cpe. Savčenková je voják a vraždila v nevyhlášené válce, kterou zahájily nacionalisti na Ukrajině. Jen tvrdé postihy mohou tuto sebranku odradit od chutí válčit. Ukrajina je nebezpečná pro své spojence, nikoliv pro nepřátele. Raději bych byl, kdyby se rozdělila a ze západní Ukrajiny by byla jen nárazníková zóna pro případ války. Když bude Ukrajina vědět, že jí nikdo v jejich válkách nepomůže, rozmyslí si, zda budou vyvolávat další konflikty. Obdobně to platí pro Turecko. To chce, aby byl bezvízový styk s EU. Následkem bude, že dají turecké pasy všem přivandrovalcům a ti se pak pokojně rozptýlí po celé Evropě. EU má hranice a ty by se neměly posouvat dál na východ.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*